Przyjdź Duchu Święty!

Kategoria: Aktualności Utworzono: czwartek, 29, maj 2014

Leżąjsk. "Przyjdź Duchu Święty!" to temat dwu dni skupienia, które odbyły się w leżajskim klasztorze, jako przygotowanie do zbliżającej się Pięćdziesiątnicy.

Siostra Edyta razem z siostrami nowicjuszkami: s. Kingą i s. Stellą przygotowały duchową "ucztę" dla grupki dziewcząt. Krótki lecz bogaty program spotkania obejmował: w sobotę: koncert organowy w Bazylice Matki Bożej Pocieszenia, zapoznanie się z historią tego świętego miejsca,
z kolei w klasztorze : konferencja na temat działania Ducha Świętego w naszym życiu, medytacja (Dz 2,1-11), po obiedzie Koronka do Bożego Miłosierdzia, Adoracja Najświętszego Sakramentu, koronka ku czci Ducha Świętego, Msza Święta, której przewodniczył  ks. Marek Szczepański z Sieniawy, nabożeństwo majowe przy figurze Matki Bożej na zakonnym podwórzu, w którym uczestniczyli też nasi znajomi i Panie podopieczne z Domu Opieki, po nabożeństwie nowicjat wykonał na głosy Akatyst ku czci Matki Bożej. Po kolacji był pogodny wieczór i różaniec z lampionami na dróżkach w lesie zakończony Apelem przy pomniku św. Jana Pawła II. Po nocnym wypoczynku w niedzielę rekolektantki uczestniczyły  w Eucharystii, a po śniadaniu odbyło się spotkanie z s. Nullą Romaniec- była misjonarką i referentką misyjną naszego zgromadzenia, która podzieliła się swoim świadectwem prowadzenia przez Ducha Świętego. Niech ten czas kochane dziewczęta wyda owoce pogłebionej modlitwy do Ducha Świętego i pomoże wam dobrze przeżyć Nowennę przed Zielonymi Świętami.

                Radość i pokój w Duchu Świętym!
                                                                                                                                               

Odsłony: 2704

Mamy szczególne nabożeństwo
do Ducha Świętego

Czcimy Chrystusa
w cierpiącym człowieku...

 

Maryja jest nam wzorem
uległości Duchowi Świętemu