Tydzień Modlitw o Powołania

Kategoria: Aktualności Utworzono: poniedziałek, 27, kwiecień 2015

W IV Niedzielę Wielkanocy, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczęliśmy
w Kościele Tydzień Modlitw o Powołania.

Na tegoroczny, 52. Światowy Dzień Modlitw o Powołania, papież Franciszek wystosował specjalne orędzie pt. „Exodus, czyli wyjście fundamentalnym doświadczeniem powołania”. Zachęca w nim ludzi młodych:

„Chciałbym to powiedzieć zwłaszcza najmłodszym, którzy ze względu na swój wiek i wizję przyszłości, jaka szeroko się otwiera przed ich oczami, potrafią być otwarci i wielkoduszni. Czasami niepewność oraz obawy o przyszłość, jakimi atakuje dzień powszedni grożą sparaliżowaniem tych ich pobudek, pohamowaniem ich marzeń do tego stopnia, że gotowi są pomyśleć, iż nie warto się angażować oraz że Bóg wiary ograniczy ich wolność. Przeciwnie, drodzy młodzi, niech w was nie będzie lęku wobec wyjścia z własnych ograniczeń, by wyruszyć w drogę! Ewangelia jest słowem, które wyzwala, przekształca i czyni nasze życie piękniejszym. Jakże to wspaniale dać się zaskoczyć Bożym powołaniem, przyjąć Jego Słowo, stawiać wasze kroki śladem Jezusa, adorując tajemnicę Boga i wielkodusznie poświęcając się innym! Wasze życie każdego dnia stanie się bogatsze i bardziej radosne!”

Ogarniajmy naszą modlitwą osoby powołane: kapłanów, siostry i braci zakonnych. Z ufnością prośmy za tych, których Pan zaprasza do wyjścia ze swojej ziemi, by wyruszyli w drogę, bo „dynamika wyjścia, ku Bogu i człowiekowi napełnia życie radością i sensem”.
 

Odsłony: 1703

Artykuły pokrewne

Mamy szczególne nabożeństwo
do Ducha Świętego

Czcimy Chrystusa
w cierpiącym człowieku...

 

Maryja jest nam wzorem
uległości Duchowi Świętemu