xd

Kategoria: Aktualności Utworzono: piątek, 16, październik 2015

Uwaga ! Uwaga ! Pociąg do Lourdes …

W ramach peregrynacja kopii figury Matki Bożej z Lourdes w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Gdańsku Wrzeszczu w dn. 9 – 11 października br. odbyło się spotkanie Szkolnych Kół Caritas.
W sobotę o godz. 12.00 dzieciecy zespół muzyczny „Armia Pana”  z Żukowa uwielbieniem Maryi rozpoczął czuwanie. Spotkanie prowadził  ks. Piotr Brzozowski, zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Gdańskiej, a w wśród gości był min. bp gdański Wiesław Szlachetka.
Wydarzenia z historii objawień w Lourdes oraz działanie Boga przez Maryję we współczesnym świecie iPhone’ów, telefonów komórkowych i smartfonów przybliżył spektakl przygotowany przez grupę „Nazaret” oraz uczniów gimnazjum. W przedstawieniu wzięły udział gościnnie s. Samuela Ciesielska i s. Teresa Zygmunt wraz z jedną matek z dzieckiem z Domu Samotnej Matki w Gdańsku Matemblewie.
Następnie wszyscy uczestniczyli we Mszy św. pod przewodnictwem bpa Wiesława, który w homilii podkreślił wartość niesionej bezinteresownie miłości i wrażliwość serca na biedę innych ponad wiedzę intelektualną.
Wspólna agapa w salce i różaniec przed kopią figury Matki Bożej zakończył spotkanie SKC.

View the embedded image gallery online at:
http://kanoniczki.pl/index.php/news/536-xd#sigFreeIdb6bc5e08e8

Odsłony: 1785

Artykuły pokrewne

Mamy szczególne nabożeństwo
do Ducha Świętego

Czcimy Chrystusa
w cierpiącym człowieku...

 

Maryja jest nam wzorem
uległości Duchowi Świętemu