„Napełnieni Duchem Świętym”

Kategoria: Z kraju
Opublikowano: wtorek, 13, luty 2018

10

Leżajsk. W niedzielę 11 lutego w Domu Formacyjnym naszego Zgromadzenia w Leżajsku zakończyły się 3 dniowe rekolekcje dla młodzieży żeńskiej pod hasłem: „Napełnieni Duchem Świętym”. Prowadzącymi byli: ks. Michał Bester, s. Edyta Wesołowska i s. Karina Markowicz, pomagały także nasze siostry nowicjuszki: s. Judyta, s. Franciszka i s. Iwona.

Czytaj więcej: „Napełnieni Duchem Świętym”

Młodzież Maryjna na lodowisku

Kategoria: Z kraju
Opublikowano: poniedziałek, 12, luty 2018

DSCN2440

Międzybrodzie Bialskie. W czasie ferii Młodzież Maryjna z Międzybrodzia Bialskiego pod opieką s. Boguchwały spędziła jeden dzień (08.02.2018) na lodowisku w Bielsku Białej. Niektóre dziewczyny miały okazję uczyć się jeździć na łyżwach, a inne już doskonaliły tę umiejętność.

Czytaj więcej: Młodzież Maryjna na lodowisku

Prymicje w Parafii Bożego Ciała

Kategoria: Z kraju
Opublikowano: środa, 07, luty 2018

DSC 6812

Busko Zdrój. 4 lutego 2018 r. Mszę Świętą prymicyjną w Parafii Bożego Ciała odprawił ksiądz Biskup Andrzej Kaleta, na której obecna była również najbliższa rodzina.

Czytaj więcej: Prymicje w Parafii Bożego Ciała

Ojciec Gwidon

Kategoria: Z kraju
Opublikowano: środa, 07, luty 2018

07

Gdańsk Matemblewo. Miłosierdzie zaczęło się w sercu bł. Ojca Gwidona... Ojciec Gwidon żyje dziś w swoich dziełach - powiedział na homilii ks. Łukasz Białk.

Czytaj więcej: Ojciec Gwidon

Święto Ojca Założyciela

Kategoria: Z kraju
Opublikowano: wtorek, 06, luty 2018

Gwidon9

Dzisiaj w naszym Zgromadzeniu obchodzimy święto Ojca Założyciela - bł. Gwidona z Montpellier. To ważny dzień dla każdej siostry duchaczki, w którym dziękujemy Bogu za dar Ojca Założyciela i pochylamy się nad charyzmatem przekazanym nam VIII wieków temu. Ten dzień to też święto Gwidonowych Grup Apostolskich i wszystkich, którzy pragną czerpać przykład z bł. Ojca Gwidona

Czytaj więcej: Święto Ojca Założyciela

Nasze siostry - s. Benigna

Kategoria: Z kraju
Opublikowano: poniedziałek, 05, luty 2018

DSCN3611

Czaniec. Każda siostra jest bezcennym darem dla wspólnoty. Tak też jest we wspólnocie w Czańcu. I mimo, że sióstr jest tylko trzy, każda wnosi siebie i swoje talenty, aby ubogacać innych.

Czytaj więcej: Nasze siostry - s. Benigna

Nasze siostry - s. Faustyna

Kategoria: Z kraju
Opublikowano: poniedziałek, 05, luty 2018

04

Czaniec. Siostra Faustyna pełni posługę w zakrystii od ponad 20 lat. Były to kościoły i kaplice w Rzymie, Krakowie, Matemblewie, Leżajsku, Proszowicach i obecnie w Czańcu.

Czytaj więcej: Nasze siostry - s. Faustyna

Wieczór kolęd

Kategoria: Z kraju
Opublikowano: czwartek, 01, luty 2018

IMG 5620

Proszowice. W niedzielę 28 stycznia kościół w Proszowicach rozbrzmiewał śpiewem kolęd i pastorałek. Dzieci ze scholi dziecięcej prowadzonej przez s. Elżbietę, prezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie śpiewając solo (najmłodsza solistka miała 6, a najstarsza 12 lat) i w zespole, a także wykonując poezję o tematyce bożonarodzeniowej.

Czytaj więcej: Wieczór kolęd

Dla Babci I Dziadka

Kategoria: Z kraju
Opublikowano: czwartek, 01, luty 2018

IMG 20180128 121529

Busko Zdrój. "Dla Babci i Dziadka" - z taką dedykacją dzieci z Przedszkola nr 3 przy ul. Sikorskiego w Busku Zdroju przedstawiały Jasełka w parafialnym Kościele pod wezwaniem Bożego Ciała. Wypełniony kościół szczególnie członkami rodzin budził wielkie zainteresowanie małymi artystami. Oprawę liturgiczną przygotowała s. Chrystiana Budzyńska, w którą włączyli się także rodzice gr „O”. Przedstawienie przygotowały wychowawczynie: p. Beata Zając i p. Anetta Karcz.
Szczególnymi gośćmi byli : Pan Burmistrz Waldemar Sikora wraz z małżonką i Pani Dyrektor Przedszkola Barbara Szostak.

s. Christiana Budzyńska CSS

{gallery}busko_dla_babci(/gallery}

Kolędowanie z Czcicielami Ducha Świętego

Kategoria: Z kraju
Opublikowano: poniedziałek, 29, styczeń 2018

DSCN6654

Kraków, Lotnicza. Dnia 20 stycznia br. odbyło się kolejne spotkanie grupy Czcicieli Ducha Świętego istniejącej przy klasztorze sióstr duchaczek przy ul. Lotniczej w Krakowie. Miało ono charakter kolędowania Dzieciątku Jezus. Oprócz członków grupy modlitewnej, obecni byli kapłani – ks. prof. Stanisław Wronka i ks. kapelan Czesław Pac oraz siostry mieszkające w tym domu.

Czytaj więcej: Kolędowanie z Czcicielami Ducha Świętego

Artykuły pokrewne

Mamy szczególne nabożeństwo
do Ducha Świętego

Czcimy Chrystusa
w cierpiącym człowieku...

 

Maryja jest nam wzorem
uległości Duchowi Świętemu