Beskidzki Orszak Trzech Króli

Kategoria: Z kraju Opublikowano: sobota, 13, styczeń 2018

DSCN2294

Międzybrodzie. Udział w Orszaku Trzech Króli coraz mocniej wpisuje się w polskie świętowanie Objawienia Pańskiego. Także w Beskidach organizowane są uroczyste i barwne pochody, w czasie których śpiewa się kolędy oraz radosnymi okrzykami sławi się moc Boga.

W Międzybrodziu Żywieckim po raz drugi spotkały się trzy orszaki: niebieski, który wyruszył z Międzybrodzia Bialskiego, zielony z Czernichowa i miejscowy w kolorze czerwonym. Każdy z nich prowadził „król” jadący na koniu. Przy akompaniamencie ludowej kapeli połączone orszaki wspólnie udały się do kościoła w Międzybrodziu Żywieckim, aby uczestniczyć we wspólnej Eucharystii, która stanowiła centralny i docelowy punk tego wydarzenia.

W takim świętowaniu Objawienia Pańskiego nie mogło zabraknąć dzieci i młodzieży w parafii z Międzybrodzia Bialskiego, zwłaszcza tych zaangażowanych w kolędowanie misyjne. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku jeszcze więcej osób, szczególnie młodych, weźmie udział w orszaku i skorzysta z okazji dzielenia się radością z faktu narodzenia Syna Bożego.

s. Boguchwała CSS

Odsłony: 400

Mamy szczególne nabożeństwo
do Ducha Świętego

Czcimy Chrystusa
w cierpiącym człowieku...

 

Maryja jest nam wzorem
uległości Duchowi Świętemu