Obłóczyny i pierwsza profesja

Kategoria: Z kraju Opublikowano: poniedziałek, 09, wrzesień 2013

Leżajsk.

Po zakończeniu rekolekcji rocznych w Leżajsku dnia 27 sierpnia 2013 r. postulantka Patrycja Porębna  została przyjęta do nowicjatu i otrzymała nowe imię s. Stella, Patronką siostry jest Najświętsza Maryja Panna, a dzień imienin 8 września.
W Święto św. Augustyna 28 sierpnia 2013 r. dwie nowicjuszki: s. Aleksandra Skorodzień i s. Paulina Katarzyna Kozak złożyły pierwszą profesję zakonną


wypowiadając Panu Bogu swoje "tak". Przed Mszą św. rodzice sióstr i najbliżsi udzielili siostrom błogosławieństwa w kaplicy zakonnej. Uroczystej Eucharystii w samo południe w Bazylice Zwiastowania NMP w Leżajsku  przewodniczył o. Izydor Wróbel OFM - magister nowicjuszy oo. bernardynów w Leżajsku, który wcześniej głosił siostrom rekolekcje. W koncelebrze Mszy św. ślubnej modlili się: o. Klaudiusz Baran OFM z Leżajska, ks. Paweł Kolanowski - proboszcz parafii Chomentów z diec. kieleckiej, ks. Kanonik Józef Dawczyńki z Siewierza z diec. sosnowieckiej, ks. Mariusz Dydak  z Sosnowca oraz diakon Ireneusz Kwoka z Siewierza.

Zobacz Galerię zdjęć:

OBŁÓCZYNY

PIERWSZE ŚLUBY 
 


 

Odsłony: 4694

Mamy szczególne nabożeństwo
do Ducha Świętego

Czcimy Chrystusa
w cierpiącym człowieku...

 

Maryja jest nam wzorem
uległości Duchowi Świętemu