Święto odpowiedzialności za Zakon

Kategoria: Z kraju Opublikowano: wtorek, 27, sierpień 2013
Kraków, Lotnicza.

W przeżywanym Roku Wiary, 22 kwietnia 2013 r. przypada 815 rocznica zatwierdzenia Zakonu Ducha Świętego. To czas uwielbienia Ducha  Świętego, za to, że prowadzi nas drogą wiary i miłości miłosiernej, jednocześnie okazja do pogłębionej refleksji nad odpowiedzialnością za to wielowiekowe dziedzictwo Zakonu w służbie „panom naszym ubogim”.


 

Wspólnota sióstr klasztoru przy ul. Lotniczej w Krakowie przeżywała to święto  w rodzinnym gronie Czcicieli Ducha Świętego pod przewodnictwem ks. prof. Stanisława Wronki oraz braci z Towarzystwa Ducha Świętego.  Grupa modlitewna „Czcicieli” bardzo serdecznie powitała na swoim comiesięcznym spotkaniu szczególnych Gości -  o. Wiesława i braci z Towarzystwa Ducha Świętego. O. Wiesław bardzo interesująco przedstawił  historię odradzającej się męskiej gałęzi Zakonu Ducha Świętego.  „Czciciele” mieli okazję obejrzeć zdjęcia z formacji i pierwszych ślubów zakonnych. Bracia podzielili się świadectwem swego powołania. Zainteresowanie tematem przejawiało się również w wielości pytań od „Czcicieli” i prośbą o ponowne spotkanie. O. Wiesław bardzo prosił Czcicieli Ducha Świętego o modlitwę za rozwijające się dzieło. Tego dnia siostry wspólnie z braćmi i członkami grupy modlitewnej odśpiewali uroczyste Nieszpory.
                Radość wspólnoty trwała dłużej, gdyż wieczorem bracia spotkali się z siostrami przy wspólnym stole. Była to okazja do rozmów o historii Zakonu Ducha Świętego i dziedzictwie charyzmatu bł. Ojca Gwidona. Siostry z zainteresowaniem oglądały zdjęcia i odpowiednią dokumentację przedstawiającą kolejne etapy w historii Towarzystwa Ducha Świętego.
                Uwielbiając Boga w Trójcy Jedynego za zatwierdzenie Zakonu w okresie średniowiecza, z ufnością prosimy o dar nowych powołań, które na wzór bł. Gwidona miłosierną miłością obejmą tych najbardziej potrzebujących, do których kiedyś Jezus powie: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”. 

Odsłony: 4373

Artykuły pokrewne

Mamy szczególne nabożeństwo
do Ducha Świętego

Czcimy Chrystusa
w cierpiącym człowieku...

 

Maryja jest nam wzorem
uległości Duchowi Świętemu