Rekolekcje dla prawników

Kategoria: Z kraju Opublikowano: wtorek, 27, sierpień 2013
Kraków, Szpitalna.

W ostatnich dniach Wielkiego Postu kościół sióstr duchaczek w Krakowie gościł prawników i studentów prawa, którzy tutaj przeżywali swoje rekolekcje wielkopostne.


W dniach od 24 do 26 marca w godzinach wieczornych nasz kościół gromadził przeszło 200 osób, co na jego warunki obszarowe można określić, że „pękał w szwach”. Rekolekcje głosił o. Jan Andrzej Kłoczowski – dominikanin. Nauki rekolekcyjne, głoszone po Mszy św. dotykały tematu wiary - traktowały m.in. o objawach i przyczynach letniości w wierze, o sposobach jej ożywienia, o sumieniu jako podstawowym narzędziu w  kształtowaniu dojrzałej wiary . Na uwagę zasługiwała bogata oprawa liturgiczna Mszy św. każdego dnia. Uświetniali ją krakowscy artyści, włącznie z Chórem Polskiego Radia w Krakowie, który pod batutą Pani Izabeli Polakowskiej towarzyszył Mszy św. koncelebrowanej na zakończenie rekolekcji. W czasie tej Eucharystii, odprawianej pod przewodnictwem Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza – Metropolity Krakowskiego,  został poświęcony Sztandar Krakowskiej Izby Adwokackiej.
Rekolekcje dla środowiska prawniczego Krakowa u sióstr duchaczek to inicjatywa Krakowskiego Duszpasterstwa Prawników, które co miesiąc spotyka się na Mszy św. w naszym kościele.

 


  Odsłony: 2971

Artykuły pokrewne

Mamy szczególne nabożeństwo
do Ducha Świętego

Czcimy Chrystusa
w cierpiącym człowieku...

 

Maryja jest nam wzorem
uległości Duchowi Świętemu