Międzyzakonne kolędowanie

Kategoria: Z kraju Opublikowano: wtorek, 31, grudzień 2013
W święta Bożego Narodzenia dzielimy się radością i wiarą, bo „Bóg się nam narodził”. Taki wymiar miało też pierwsze spotkanie sióstr posługujących na terenie parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Krakowie: sióstr Duchaczek (ze Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego) i sióstr Józefitek (ze Zgromadzenia Sióstr Świętego Józefa). Spotkanie zainicjowała s. Kazimiera Gołębiowska CSS z naszej duchackiej wspólnoty na Lotniczej. To właśnie tu, przy żłóbku Pana, z radosnym śpiewem przy wtórze instrumentów tradycyjnych i niekonwencjonalnych kolędowałyśmy Dzieciątku. Był też czas na refleksyjne zamyślenia nad pięknem Świąt Bożego Narodzenia podczas prezentacji multimedialnych. W trakcie spotkania zapoznałyśmy się z historią i działalnością naszych Zgromadzeń (siostry Józefitki zwiedziły przedszkole im. Bł. Ojca Gwidona). To jednak w kaplicy przed Jezusem w Najświętszym Sakramencie nasze głosy i serca zespoliły się najpełniej w modlitewnym śpiewie Nieszporów, w których zawarty jest Kantyk Maryi – pierwszej Oblubienicy: „Wielbi dusza moja Pana”. Tego wieczoru był to również śpiew uwielbienia za dar spotkania.

- Czego życzymy wszystkim siostrom ?
Uczynimy to słowami ks. Jan Twardowskiego:
-abyśmy szukały zawsze Bożej drogi w świecie, drogi, jaką szedł Pan Jezus, drogi zaufania we wszystkich słabościach i trudnościach życia ludzkiego;
-abyśmy potrafiły dziękować Panu Bogu za to, że jest i że jesteśmy w Jego kochających rękach. Bóg nas zawsze potrzebuje, nawet gdy nam się wydaje, że jesteśmy do niczego. Dopóki żyjemy, Bóg nas potrzebuje. Tę wstrząsającą prawdę o Bożej miłości, przypomina nam właśnie Boże Narodzenie.

Odsłony: 3173

Artykuły pokrewne

Mamy szczególne nabożeństwo
do Ducha Świętego

Czcimy Chrystusa
w cierpiącym człowieku...

 

Maryja jest nam wzorem
uległości Duchowi Świętemu