Na chwałę Pana

Kategoria: Z kraju Opublikowano: wtorek, 28, styczeń 2014Busko - Zdrój. Świąteczny czas rozpoczął się dla nas znacznie wcześniej niż przewiduje to kalendarz. 19. 12. 1013r. młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Busku – Zdroju wraz z s. Heleną składała życzenia w wielu ważnych dla życia miasta instytucjach. W dniu następnym, 20 stycznia odbyły się szkolne Jasełka z racji przypadających Wigilii klasowych. Przeżywając tajemnicę Bożego Narodzenia dzieliliśmy się nią obficie, między innymi odwiedzając 9 stycznia z Jasełkami i prezentami Dom Ojca Gwidona w Pacanowie. Święty Mikołaj nie zapomniał również o samotnych, starszych i chorych paniach z Domu Pomocy Społecznej w Zborowie (06.12.2013r. ). Kolędując z Jasełkami odwiedziliśmy pacjentów ze Szpitala „Górka” a nasz szlak kolędowy zakończyliśmy 15. 01.2014r. w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP.
Nie zabrakło również przedszkolaków radośnie śpiewających wraz na chwałę Pana pod kierunkiem s. Heleny. W dniu 12 stycznia 2014 r. odbyły się w kościele Bożego Ciała Jasełka z Przedszkolem Nr 3 a 26 stycznia inna grupa dzieci zaprosiła na przygotowany występ z okazji święta Babci i Dziadka. Tym występom towarzyszyli przedstawiciele władz miejskich fundując dla dzieci atrakcyjne prezenty.
W dniu 19 stycznia 2014r. Jasełka dla swoich najbliższych przygotowała i przedstawiła kl.”0” ze Szkoły Podstawowej Nr 3.
                                                                                                                                                                                           
                                                                                                                                                                               s. Helena Chudyba
Odsłony: 2972

Artykuły pokrewne

Mamy szczególne nabożeństwo
do Ducha Świętego

Czcimy Chrystusa
w cierpiącym człowieku...

 

Maryja jest nam wzorem
uległości Duchowi Świętemu