Rekolekcje z SERCEM

Kategoria: Z kraju Opublikowano: piątek, 14, luty 2014

Kraków, Lotnicza. Prawdziwe szczęście dla człowieka to żyć w Bogu i z Bogiem. Już święty Augustyn mówił: „Niespokojne jest serce człowieka, dopóki nie spocznie w Bogu”. Serce zawsze mówi nam o osobie, kim jest dany człowiek. Dlatego każda siostra duchaczka w czasie rekolekcji zakonnych, raz w roku, wychodzi na pustynię, by Pan mówił do jej serca, by dzięki łasce Ducha Świętego słuchać i poznawać czym jest „nadzieja naszego powołania” i trwać sercem przy Sercu.
W dniach 1 - 9.02. siostry przeżywały swoje coroczne rekolekcje w klasztorze przy ul. Lotniczej w Krakowie. Przewodnikiem rekolekcji był ks. Józef Gaweł, kapłan ze Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego (sercanin); były magister nowicjatu, wychowawca kleryków, ojciec duchowny, prowincjał; obecnie moderator Sercańskiej Wspólnoty Świeckich i rekolekcjonista. Niech Pan wynagrodzi podjęty trud przewodniczenia naszym rekolekcjom!
Tegoroczne rekolekcje przypadły na czas ważnych świąt: Ofiarowania Pańskiego, XVIII Światowy Dzień Życia Konsekrowanego (2.02.) oraz święto Ojca Założyciela, bł. Gwidona z Montpellier (6.02.)

Odsłony: 3065

Artykuły pokrewne

Mamy szczególne nabożeństwo
do Ducha Świętego

Czcimy Chrystusa
w cierpiącym człowieku...

 

Maryja jest nam wzorem
uległości Duchowi Świętemu