Święto Patronalne Domu Ojca Gwidona

Kategoria: Z kraju Opublikowano: sobota, 01, marzec 2014


Pacanów.
Tradycyjnie nasza pacanowska Wspólnota wraz z „Mieszkańcami” Domu Ojca Gwidona przeżywała Święto Patronalne  Założyciela Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego – bł. Ojca Gwidona z Montpellier.


Dnia 1 lutego 2014r. w naszej kaplicy pod wezwaniem Ducha Świętego w uroczystej Mszy Świętej uczestniczyli zaproszeni Goście.  Swoją obecnością zaszczycili nas starosta buski pan Jerzy Kolarz, obecny był Wójt Gminy Pacanów pan Wiesław Skop, przedstawiciel PCPR – u z Buska – Zdroju pani Dyrektor Europejskiego Centrum Bajki Karolina Knapczyk.
Obecni byli również darczyńcy Domu Ojca Gwidona, osoby zaprzyjaźnione z dziećmi i personelem, grupa Płomyków Ducha Świętego oraz siostry z pobliskich domów Buska – Zdroju, Chmielnika i Proszowic. Przybyły również Siostry Albertynki ze Słupi.

Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. Wiesław Wiśniewski – Moderator Towarzystwa Ducha Świętego, który przybył na tę uroczystość wraz z bratem Tarasem, oraz kapłani ks. Kapelan Józef Kusek, Ojciec Hipolit Piotr Graduszewski trynitarz z Budzisk i ks. Tomasz Chojna wikary Bazyliki Pana Jezusa Konającego. Piękno liturgii zostało ubogacone przez orkiestrę Huty Szkła pana Tadeusza Wrześniaka, po której odbył się koncert kolęd w wykonaniu orkiestry.

Po Mszy Świętej Delegacja Dzieci z Domu Ojca Gwidona złożyła kwiaty i świecę w darze wdzięczności Patronowi za opiekę nad Domem i wszystkimi Dziećmi.
Następnie zaproszeni Goście udali się do Domu Ojca Gwidona gdzie dzieci wystawiły krótkie przedstawienie przygotowane przez s. Leticję Lechoszest o bł. Ojcu Gwidonie pt: „Ojciec ubogich”.
Na ręce Siostry Dyrektor Dobromiły , Pan Wójt w imieniu własnym i pana starosty , w przemówieniu do zaproszonych gości , sióstr, pracowników i wychowanków złożył podziękowanie siostrom za ogrom pracy wkładanej na każdy dzień w wychowanie dzieci i młodzieży z Domu Ojca Gwidona.
Mieszkańcy Domu Ojca Gwidona podjęli obiadem wszystkich zaproszonych gości, dzieci z grupy Płomyków Ducha Świętego oraz orkiestrę Huty Szkła.
Po obiedzie dzieci miały okazję wziąć udział w zabawie karnawałowej. Całości uroczystości towarzyszyła „radość i pokój” płynące od Ducha Świętego.

 

s. Olga Kulec CSS
 

Odsłony: 3497

Artykuły pokrewne

Mamy szczególne nabożeństwo
do Ducha Świętego

Czcimy Chrystusa
w cierpiącym człowieku...

 

Maryja jest nam wzorem
uległości Duchowi Świętemu