Męka Jezusa i Jego wybranych

Kategoria: Z kraju Opublikowano: poniedziałek, 24, marzec 2014Pragnąc głębiej przeżyć Tajemnice naszej wiary oraz wzbogacić własne życie duchowe przez kontakt ze sztuką, dnia 22 marca 2014 r. grupa 60 osób z parafii Wszystkich Świętych w Babicach, wzięła udział w zorganizowanym przez s. Łucję CSS wyjeździe na Misterium Męki Pańskiej wystawianym na scenie Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Salezjańskiego w Krakowie.
Pełna dynamizmu akcja, połączona z grą świateł i muzyką, pozwoliła nam przenieść się do czasów i miejsc związanymi z najważniejszymi wydarzeniami z kart historii zbawienia. Byliśmy również świadkami, jak zapowiedź męki Jezusa spełnia się w życiu Jego wybranych. Towarzyszyliśmy wychowankom salezjańskim, błogosławionej Piątce poznańskiego oratorium, którzy w czasie II wojny światowej podobnie jak Jezus, zostali niesprawiedliwie skazani na uwięzienie, mękę i śmierć.
W „listach spod gilotyny” ci młodzi chrześcijanie dowodzą głębokiego życia wewnętrznego, silnej wiary i miłości, przebaczającej oprawcom,
a także zachowania głębokiego pokoju serca wobec tak tragicznego kresu istnienia.
Przeżycie Misterium to prawdziwa uczta duchowa, żywa katecheza
o ciągle aktualnym przesłaniu dla naszych czasów i wskazanie celu dla drogi naszego życia.

s. Łucja Kramarz CSS

Odsłony: 2511

Mamy szczególne nabożeństwo
do Ducha Świętego

Czcimy Chrystusa
w cierpiącym człowieku...

 

Maryja jest nam wzorem
uległości Duchowi Świętemu