Powrót do źródła

Kategoria: Z kraju Opublikowano: poniedziałek, 12, maj 2014

W dniach od 1 do 4 maja w naszym domu
w Leżajsku 11 sióstr juniorystek razem ze swoją Mistrzynią - s. Otylią Pierożek, wzięło udział w swoim corocznym spotkaniu formacyjnym. Tematem przewodnim tego spotkania było przebaczenie.

W konferencji wprowadzającej w zagadnienie o. Izydor Wróbel mówił, że nasze różnego rodzaju zranienia i rodzące się konflikty łączą się z odrzuconą
i niezrozumiałą miłością. Na podstawie Ewangelii o Miłosiernym Ojcu (Łk. 15, 11-32) wyjaśniał, że Ojciec kochał inaczej- a syn nie rozumiał tej miłości. Te słowa stały się dla nas zachętą, by na nowo szukać, poznawać Wielką Miłość Boga, by odnawiać więź z Ojcem, a wtedy ważnym staną się dobre relacje a drugim człowiekiem..

I te cztery dni spotkania były właśnie takim czasem. Nie brakło chwil na osobistą modlitwę, także przy sercu Leżajskiej Matki Pocieszenia z sanktuarium
oo. Bernardynów, na wspólne spacery i siostrzane rozmowy.
W nocy z 3 na 4 maja siostry wzięły udział w czuwaniu modlitewnym, organizowanym w leżajskiej bazylice, w intencji nowych powołań do służby Bożej. Poprowadziły adorację Najświętszego Sakramentu.

Wróciłyśmy do swoich placówek umocnione Bożą i siostrzaną miłością!
Serdecznie dziękujemy Siostrze Przełożonej Irenie Drozd i Siostrom z leżajskiej Wspólnoty za wszelką życzliwość, troskę i zapewnienie nam wręcz wymarzonych warunków do przeżycia naszego spotkania.

s. Laura Rybak CSS


 

Odsłony: 2859

Artykuły pokrewne

Mamy szczególne nabożeństwo
do Ducha Świętego

Czcimy Chrystusa
w cierpiącym człowieku...

 

Maryja jest nam wzorem
uległości Duchowi Świętemu