Wakacje z Ojcem Gwidonem w Bieszczadach

Kategoria: Z kraju Opublikowano: środa, 30, lipiec 2014

Tegoroczne rekolekcje dzieci należące do Płomyków Ducha Świętego przeżywały w Myczkowcach położonych nad Zaporą Solińską w Bieszczadach w dniach 7-17. lipca 2014 r.

Najwięcej było dzieci z Chmielnika – 22,
z Warszawy – 12, ze Słupska 7,
z Proszowic – 3, z Buska-Zdroju 2, Radomia -2, ze Słomnik i Jedlińska. Pomagała im kadra w składzie: ks. Grzegorz Kilanowicz – wikariusz parafii św. Katarzyny
w Tenczynku, s. Gracjana Pawełczak, s. Virginia Parchoniuk, s. Dominika Pac,
s. Dorota Raźny, bracia z Towarzystwa Ducha Świętego: br. Szymon Jakubowski, br. Jan Płottke oraz animatorki Kamila Ryng i Karolina Chmielowiec.
Tematem przewodnim było hasło: „Wierzę w Syna Bożego obecnego w Eucharystii”. Przez 10 dni rekolekcji staraliśmy się odkrywać skarby mszy świętej. Jako wzór umiłowania Jezusa Eucharystycznego wybraliśmy św. Jana Pawła II. Samodzielne wykonanie różańców pomogło nam poznawać Ewangelię ukrytą w poszczególnych tajemnicach różańcowych. S. Virginia wprowadziła nas w technikę masy papierowej, na której odbijaliśmy Umęczone Oblicze Zbawiciela, które Ojciec Gwidon dostrzegał w cierpiącym człowieku.
Nie zabrakło także czasu na odpoczynek: zwiedziliśmy Węgry i Słowację, weszliśmy na Połoninę Wetlińską (1228 m npm), gdzie znajduje się słynne schronisko „Chatka Puchatka”. Płynęliśmy statkiem po Jez. Solińskim. Złapał nas gwałtowny deszcz, ale nie straciliśmy humorów, wierząc, że gdy na Jeziorze wielka burza, Jezus z nami w łodzi jest!
Ufamy, że tegoroczne rekolekcje wydadzą w nas obfite owoce, że w ciągu roku będziemy się starali pogłębiać skarby mszy świętej i aktywnie uczestniczyć w życiu naszych parafii.

 

s. Dorota Raźny CSS

 

Odsłony: 3812

Artykuły pokrewne

Mamy szczególne nabożeństwo
do Ducha Świętego

Czcimy Chrystusa
w cierpiącym człowieku...

 

Maryja jest nam wzorem
uległości Duchowi Świętemu