SPOTKANIE MŁODYCH W SKRZATUSZU

Kategoria: Z kraju Opublikowano: sobota, 11, październik 2014

JEZUS=ŻYCIE . Sześć tysięcy Młodych zebranych przy sanktuarium Matki Bożej Skrzatuskiej w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. To tu jak co roku gromadzi się młodzież pragnąca uwielbiać Boga i zaświadczyć o tym swoim życiem.

W czasie Mszy Świętej będącej centralnym punktem niniejszego spotkania, słychać było wezwanie: „IDŹCIE I ŻYJCIE!”- które kierował do zgromadzonych biskup Edward Dajczak. Ugruntowane zostało one poprzedzającymi katechezami o 6 prawdach wiary połączonymi ze świadectwem różnych ludzi. Gościem specjalnym była Anna Golędzinowska –była fotomodelka. Każdy z uczestników tegorocznego spotkania otrzymał mały katechizm w formie multimedialnym.

Niesamowity czas modlitwy, refleksji i uwielbienie. Spotkanie z żywym Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie, który przechodził wśród zgromadzonej młodzieży, pozwalając się dotknąć. Na twarzach wielu widoczna była radość i szczęście, ale także zaduma, łzy, zawierzenie.

Tegoroczne spotkanie młodych to nie tylko bycie razem, ale przede wszystkim umocnienie się mocą wiary, pragnienie życia wartościami, które daje nam Bóg i wreszcie bycie odważnym świadkiem wyznawania tejże wiary .
Dziękuję Bogu za każdą osobę, którą Pan Bóg przysłał na to spotkanie, za Kapłanów zgromadzonych tak licznie (ponad 100) i służących posługą w konfesjonałach. Dziękuję szczególnie młodzieży, która z wielkim entuzjazmem przeniosła „fale” radości nadmorskich wspólnot do „źródła łask” płynących u boku Matki Bożej Skrzatuskiej.

DO ZOBACZENIA ZA ROK smiley

s. Dominika Pac CSS

Odsłony: 2141

Artykuły pokrewne

Mamy szczególne nabożeństwo
do Ducha Świętego

Czcimy Chrystusa
w cierpiącym człowieku...

 

Maryja jest nam wzorem
uległości Duchowi Świętemu