Spotkanie dla studentów Grupy Gwidonowej

Kategoria: Z kraju Opublikowano: sobota, 01, listopad 2014

W dniach 24-26.10 odbyło się pierwsze spotkanie dla studentów Grupy Gwidonowej. Byliśmy w Wielu, w Ośrodku Formacyjnym naszych Braci Duchaków.

Ojciec Wiesław Wiśniewski wygłosił dla nas konferencje na temat Koronki do Ducha Świętego. W bardzo jasny i konkretny sposób zostały nam przekazane treści, które mają mieć przełożenie na nasze życie. Próbowaliśmy odpowiedzieć sobie na pytanie jak żyć charyzmatem Ojca Założyciela, na co dzień. Dzięki konferencji dostrzegliśmy wszystkie sfery realizowania niniejszego charyzmatu. „Mamy działać, tak jak Duch Święty działał”: w tajemnicy stworzenia, namaszczenia, walki ze złem, realizując charyzmat horyzontalny i wertykalny w Kościele, oraz włączając się w „przygodę” wchodzenia w życie Jezusa Chrystusa- Jedynego Sprawiedliwego.

Czas pobytu we wspólnocie, ugruntowany był na modlitwie brewiarzowej wraz z Braćmi Duchakami, a poszerzały go wspólne dyskusje i rozmowy, na tematy, które przenikają życie studenta. Mimo wielkiego zimna, nie zabrakło ogniska, przy którym wraz z Braćmi, wielbiliśmy Pana radosnym śpiewem i zabawami. Na koniec pobytu każdy z uczestników, wykonał wzorzec witraża Ducha Świętego, który ma nam przypominać o Jego nieustannej obecności w naszym życiu.
Dziękujemy Bogu za każdą wspólną chwilę, za radość i pokój w Duchu Świętym, i czekamy na kolejne spotkanie, prowadzące nas „szlakiem” Bł. Gwidona.

s. Dominika CSS
Odsłony: 1533

Artykuły pokrewne

Mamy szczególne nabożeństwo
do Ducha Świętego

Czcimy Chrystusa
w cierpiącym człowieku...

 

Maryja jest nam wzorem
uległości Duchowi Świętemu