×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/fotki_do_artykułu

Jestem Rycerzem Pana

Kategoria: Z kraju Opublikowano: wtorek, 25, listopad 2014
Po raz kolejny w leżajskim domu w dniach 21-23 listopada odbyły się rekolekcje dla dziewcząt, które prowadził ks. Marek Szczepański z Brzozowa.

Dziewczęta przysłuchiwały się, a później rozważały w swoim sercu jak w dzisiejszym świecie być autentycznym świadkiem Jezusa Chrystusa.  Słowa św. Pawła z listu do Efezjan „Trwajcie mocno w Panu” i  hasło „Jestem Rycerzem Pana” były tematem przewodnim tych dni skupienia. Jak same odkryły ciężko było im się skupić i wewnętrznie wyciszyć, aby usłyszeć co mówi do nich Bóg. Zrozumiały też, że w świecie grzech jest obecny na każdym kroku, a świat wyidealizował go jako coś normalnego np.: oglądanie niewłaściwych filmów, bycie niezależnym czy dążenie do zaspokajania tylko własnych potrzeb. Zobaczyły że „zazdrość jest głupia i nic nie daje drugiemu człowiekowi, tylko się przez nią cierpi” oraz że impulsywne uleganie swoim emocjom do niczego dobrego nie prowadzi.
Dziewczęta poznały wartość modlitwy i uświadomiły sobie, że mogą być blisko Boga, umocniły się w wierze, co dało im odwagę dawania świadectwa w swoich środowiskach. Na rekolekcjach nie zabrakło dobrej zabawy i miłej atmosfery.

Mamy nadzieję, że słowo Pana zaowocuje w młodych sercach. „W każdym położeniu bierzcie wiarę jako tarczę, dzięki której zdołacie zgasić wszystkie rozżarzone pociski złego” (Ef 6-16) 

Do zobaczenia!

s. Edyta, s. Stella, s. Kamila i s. Nina

{gallery}fotki_do_artykułu{/gallery}
 

Odsłony: 1529

Artykuły pokrewne

Mamy szczególne nabożeństwo
do Ducha Świętego

Czcimy Chrystusa
w cierpiącym człowieku...

 

Maryja jest nam wzorem
uległości Duchowi Świętemu