Kolędować z rodziną

Kategoria: Z kraju Opublikowano: wtorek, 06, styczeń 2015

Pacanów. „W stajni w Betlejem Bóg- Człowiek daje się wielbić ubogiej postaci noworodka. Dziś uwielbiamy Go w białej Hostii obecnego sakramentalnie w Ciele, Krwi, Duszy i Boskości .

On ofiarowuje się nam jako pokarm na życie wieczne. Boże bądź uwielbion za wielki dar Twej Miłości”.

Dnia 28 grudnia w kaplicy p.w. Ducha Świętego w Pacanowie miało miejsce kolędowanie Dzieciątku Jezus, które zorganizowały s.Nikodema, s.Dawida
i s. Paulina. Na kolędowanie zostali zaproszeni mieszkańcy Pacanowa z Rodzinami. W czasie kolędowania zaszczyciła nas swoją obecnością Nasza Matka, która w tych dniach przebywała w naszej wspólnocie oraz dzieci, młodzież wraz z opiekunami i Proboszczem Parafii Wniebowzięcia NMP ks. Markiem Lejczakiem z Oleśnicy. Teksty przygotowane przez siostry , które organizowały spotkanie , były odpowiednio dobrane na tę okoliczność.
„ Bóg – Słowo Wcielone przychodzi do nas, aby być razem z nami, aby napełnić ludzkie serce Swoją miłością. Od człowieka zależy czy Tę Miłość – Boskie Dziecię przyjmie” - słyszeliśmy wszyscy zgromadzeni w naszej zakonnej kaplicy. Kolędy i pastorałki, śpiewane podczas kolędowania były nie tylko przez tych „dużych”, ale ( i to chyba można śmiało powiedzieć) przez tych „małych” z wielką mocą i radością w sercu o czymś świadczy choćby fakt , że po zakończeniu kolędowania nasi goście nie bardzo mieli ochotę wychodzić z kaplicy. Kolędowaniu towarzyszyła iście rodzinna atmosfera jaka przystoi tym świętom.

s. Olga Kulec CSS


 

Odsłony: 1833

Artykuły pokrewne

Mamy szczególne nabożeństwo
do Ducha Świętego

Czcimy Chrystusa
w cierpiącym człowieku...

 

Maryja jest nam wzorem
uległości Duchowi Świętemu