Pogłębiając papieskie dziedzictwo

Kategoria: Z kraju Opublikowano: wtorek, 21, kwiecień 2015
Międzybrodzie Bialskie. Kościół parafialny św. Marii Magdaleny, od maja 2014 r. cieszy się posiadaniem relikwii św. Jana Pawła II. Dla pogłębienia papieskiego dziedzictwa, dnia 16-go każdego miesiąca, organizowane są specjalne nabożeństwa, którym przewodniczą zaproszeni kapłani.


W czwartek,16 kwietnia 2015 r. został zaproszony o. Wiesław Wiśniewski – Moderator Towarzystwa Ducha Świętego z Krakowa, który przybył razem z Nowicjuszami.

Przed wieczorną Eucharystią, modlitwę różańcową z rozważaniami poprowadzili Bracia Nowicjusze, odmawiając tajemnice w kilku językach: po ukraińsku, rosyjsku, hiszpańsku i niemiecku. Mszę Świętą koncelebrowali: ks. Proboszcz Piotr Konieczny i o. Wiesław Wiśniewski, który wygłosił kazanie. Kaznodzieja przypomniał nauczanie Papieża Polaka dotyczące Przykazania II Dekalogu: Nie będziesz brał imienia Pana Boga twego nadaremnie. Zwrócił uwagę na zobowiązania płynące z faktu noszenia imienia chrześcijanina przez każdego wyznawcę Chrystusa Zmartwychwstałego. Na zakończenie Eucharystii wszyscy obecni w kościele ucałowali relikwie Świętego Papieża i przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II wypraszali sobie i bliskim potrzebne łaski do życia według Dekalogu.

W kaplicy zakonnej, bracia i siostry uwielbiali Boga śpiewem Nieszporów. Wspólne spotkanie przy stole, dawało okazję do dzielenia się radością
z otrzymanego powołania do szerzenia kultu Ducha Przenajświętszego i służenia potrzebującym w Zakonie Ducha Świętego.

Bracia opuszczali ten uroczy zakątek polskiej ziemi, ubogaceni piękną liturgią,
a także zachwyceni wielkością Boga objawioną w wiosennej przyrodzie pobliskich Gór Małego Beskidu i spokojnych fal Jeziora Międzybrodzkiego.

s. Irena Drozd CSS 

Odsłony: 1442

Artykuły pokrewne

Mamy szczególne nabożeństwo
do Ducha Świętego

Czcimy Chrystusa
w cierpiącym człowieku...

 

Maryja jest nam wzorem
uległości Duchowi Świętemu