Radujcie się... zjazd junioratu

Kategoria: Z kraju Opublikowano: poniedziałek, 11, maj 2015


Zjazd formacyjny sióstr juniorystek. W dniach 8 - 10 maja 2015 r. w Pacanowie odbył się zjazd junioratu, którego temat brzmiał: "Radujcie się - przeżywanie radości w życiu wspólnym".

W piątek w temat przewodni wprowadziła nas s. Wikaria - nasza Mistrzyni, która opierając się na Liście okólnym do osób konsekrowanych "Radujcie się", ukazała nam gdzie są źródła radości. Źródeł radości jest bardzo dużo np. modlitwa, dawanie siebie, miłość Boża, relacja z Bogiem, ale przede wszystkim jest to owoc działania w nas Ducha Świętego. Tego dnia nie zabrakło również "bajkowych" przygód podczas spaceru - poszukiwanie Koziołka Matołka, zdjęcia przy muchomorach... i radość z piękna przyrody.
W sobotę towarzyszył nam o. Adrian Loryś OFM, który w konferencjach dotknął między innymi takich tematów jak potrzeba poznania siebie, potrzeba pracy nad sobą, poczucie własnej wartości i uczucia. Ojciec przez ten dzień prócz wypowiedzianych do nas słów, dał nam również wielkie świadectwo radości i odważnego bycia sobą. Ważnym punktem tego dnia było zatrzymanie się przed Panem i zapatrzenie w Jego Oblicze, czyli Adoracja Najświętszego Sakramentu. Wieczorem uczestniczyłyśmy w Nabożeństwie Majowym razem z siostrami ze wspólnoty z Pacanowa i dziećmi z Domu Ojca Gwidona. Natomiast na kolacji złożyłyśmy życzenia imieninowe s. Damianie.
W niedzielny poranek Pan dał nam okazję do wspólnego dzielenia się Słowem Bożym oraz kolejnego doświadczenia radości wspólnoty przy rozmowach, śpiewie, spacerach...

Za cały czas zjazdu junioratu w Pacanowie, wszystkie otrzymane od Pana łaski i radość Ducha Świętego - chwała Panu.

s. Pia CSS

Odsłony: 2027

Artykuły pokrewne

Mamy szczególne nabożeństwo
do Ducha Świętego

Czcimy Chrystusa
w cierpiącym człowieku...

 

Maryja jest nam wzorem
uległości Duchowi Świętemu