Majowa Huta w Ustce

Kategoria: Z kraju Opublikowano: środa, 13, maj 2015

Ustka.
09.05.2015r. Huta Ducha Świętego odbyła się w nurcie tematów: BIBLIJNE SYMBOLE DUCHA ŚWIĘTEGO. Tym razem rozważaliśmy gest  NAŁOŻENIA RĄK .
Głównym mottem był fragment z Dziejów Apostolskich:
„Kiedy Apostołowie w Jerozolimie dowiedzieli się, że Samaria przyjęła słowo Boże, wysłali do niej Piotra i Jana, którzy przyszli i modlili się za nich, aby mogli otrzymać Ducha Świętego. Bo na żadnego z nich jeszcze nie zstąpił. Byli jedynie ochrzczeni w imię Pana Jezusa. Wtedy więc wkładali /Apostołowie/ na nich ręce, a oni otrzymywali Ducha Świętego” (Dz 8, 14-17).

Konferencje wygłosił Ks. Dr Wojciech Wójtowicz,  Rektor Wyższego Seminarium koszalińsko-kołobrzeskiego. Świadectwo wiary w odniesieniu do Ducha Świętego złożył jeden z kleryków tegoż seminarium. Śpiewem upiększała nasze spotkanie schola ze Słupska z parafii N.M.P. Królowej Różańca Świętego. Tym razem w naszej „Hucie” uczestniczyła s. Gwidona misjonarka z Afryki, która już 25 lat pracuje na tym kontynencie.

Dziękujemy wszystkim Gościom za uczestniczenie w majowej Hucie Ducha Świętego. Ale nasze szczególne podziękowania kierujemy do młodzieży, która tak licznie każdego miesiąca przyjeżdża do naszej Świątyni by tutaj spotkać się sam na sam z Żywym Bogiem, w miłosnym uścisku Adoracji i sakramencie pokuty.

ZAPRASZAMY WYJĄTKOWO 20 CZERWCA 2015 r.,  na ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym, które zostanie rozbudowane o KONCERT zespołu YAM KINEERET.

Relacja z wydarzenia: http://www.dobremedia.org/index.php/component/allvideoshare/video/latest/huta-ducha-swietego-ustka-09-05-2015-r


Odsłony: 1901

Artykuły pokrewne

Mamy szczególne nabożeństwo
do Ducha Świętego

Czcimy Chrystusa
w cierpiącym człowieku...

 

Maryja jest nam wzorem
uległości Duchowi Świętemu