W imię Ducha Świętego

Kategoria: Z kraju Opublikowano: wtorek, 09, czerwiec 2015


Babice. 
W sobotę 6 czerwca, młodzież naszej parafii uczestniczyła w XIX Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych „Lednica 2000”, które w tym roku poświęcono Duchowi Świętemu.Wzięło w nim udział kilkadziesiąt tysięcy osób, przybyłych z kraju i zagranicy. To spotkanie było trzecim z serii przygotowujących do 1050 rocznicy chrztu Polski, które obchodzić będziemy w 2016 r. Poprzednie odbyły się pod hasłami „W Imię Ojca” i „W imię Syna”.

Duch Święty jest tym, który nas umacnia, jednoczy i uświęca – mówił o. Jan Góra, dominikanin, główny organizator lednickiego mityngu. Symbolem tegorocznego zjazdu zostało kadzidło z węgielkiem, świeca i krzyżyki Ducha Świętego. Uczestnicy wysłuchali specjalnego przesłania papieża Franciszka, skierowanego dla młodych. Przed północą młodzież adorowała Najświętszy Sakrament, a potem symbolicznie wybrała Chrystusa za Pana swojego życia i po północy przeszła przez Bramę-Rybę zwaną Bramą III Tysiąclecia, wyrażając w ten sposób pragnienie oddania się Zbawicielowi.

Dziękujemy obecnym na spotkaniu za piękne świadectwo wiary, radość
i entuzjazm. Nawet żar lejący się z nieba, nie przeszkodził we wspólnej modlitwie, śpiewach i tańcach. Za Ojcem świętym, zwracamy się do Was, droga młodzieży - otwórzcie się na świętość i moc Ducha Świętego, idźcie tam, gdzie On was posyła. Niech On uleczy waszą samotność, nieustannie wam towarzyszy i prowadzi.

s. Łucja Kramarz CSS

Odsłony: 1781

Artykuły pokrewne

Mamy szczególne nabożeństwo
do Ducha Świętego

Czcimy Chrystusa
w cierpiącym człowieku...

 

Maryja jest nam wzorem
uległości Duchowi Świętemu