Błogosławieństwo prymicyjne

Kategoria: Z kraju Opublikowano: poniedziałek, 22, czerwiec 2015


Warszawa. Miałyśmy łaskę i radość otrzymać błogosławieństwo ks. Jarosława Bordiuka, neoprezbitera diecezji warszawsko – praskiej, rodaka parafii pw. Nawrócenia Św. Pawła Apostoła na Grochowie, na terenie której posługujemy.

Dnia 11 czerwca 2015 r. w naszej kaplicy zakonnej ks. Jarek odprawił Mszę św. prymicyjną.  Naszą modlitwą i obecnością towarzyszyłyśmy mu od wstąpienia do seminarium. Uczestniczyłyśmy również w uroczystościach jego święceń kapłańskich przyjętych z rąk ks. abpa Henryka Hosera SAC w dn. 30 maja 2015 r. w katedrze pw. św. Michała Archanioła i św. Floriana oraz Mszy św. prymicyjnej w parafii dn. 31 maja br. Agapa razem z nim i jego rodziną oraz bliskimi była wspólną radością daru powołania kapłańskiego.

*** 
Nasze Zgromadzenie w sposób szczególny przyjęło zobowiązanie codziennej modlitwy i ofiary w intencji Ojca Świętego i kapłanów w roku 1965 z inicjatywy Matki Generalnej Redempty Śledzińskiej. Siostry zaangażowane są również w posługę kapłanom na parafiach oraz służą księżom starszym i chorym w Domu Księży Emerytów w Częstochowie. 

Odsłony: 2293

Artykuły pokrewne

Mamy szczególne nabożeństwo
do Ducha Świętego

Czcimy Chrystusa
w cierpiącym człowieku...

 

Maryja jest nam wzorem
uległości Duchowi Świętemu