Dziewięćdziesiąte urodziny

Kategoria: Z kraju Opublikowano: piątek, 19, czerwiec 2015

Kraków, Lotnicza.
11 czerwca 2015 r.
we wspólnocie Sióstr na ulicy Lotniczej obchodziłyśmy dziewięćdziesiąte urodziny pani Krystyny Twardosz.

Pani Krystyna od ponad dziesięciu lat mieszka na ulicy Lotniczej razem Siostrami, jest ona osobą konsekrowaną przynależącą do świeckiego Instytutu Caritas Christi, zrzeszającego kobiety pragnące żyć życiem konsekrowanym. Urodziła się 11 czerwca 1925 r. w Zamościu, jej ojciec pracował w administracji państwowej na różnych urzędach i stanowiskach, natomiast matka zajmowała się malarstwem – jak wspomina Pani Krzysia „bo miała na to możliwości”, miała również starszą siostrę Helenę, która wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego – śp. s. Kolumba Twardosz. Pani Krystyna, skoczyła polonistykę, ale pracowała jednak w bankowości – powiedziała o sobie, że „tak wygląda historia życia kobiety nowoczesnej”. Mimo swojego sędziwego wieku, Pani Krzysia podkreślała, że nie czuje się jak „zgrzybiała staruszka” i wydaje jej się, że ciągle jest młoda.

Świętowanie urodzin Pani Krystyny Siostry rozpoczęły 11 czerwca, od porannej Mszy świętej w jej intencji, wieczorem była uroczysta urodzinowa kolacja w refektarzu, z Siostrami i Księdzem Kapelanem. Nie zabrakło także gości – Panią Krystynę odwiedziła Matka Generalna Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego wraz z Siostrą Ekonomką oraz osoby z grupy Modlitewnej Czcicielu Ducha Świętego, działającej przy Wspólnocie Sióstr na ul. Lotniczej. Natomiast 13 czerwca Pani Krystyna świętowała urodziny w Instytucie Caritas Christi. Członkinie Instytutu zamówiły w jej intencji Mszę świętą oraz zorganizowały dla niej przyjęcie urodzinowe.

Pani Krystyna Twardosz jest nieszablonowym człowiekiem o bardzo wysokiej kulturze osobistej. Na pewno możemy pozazdrościć jej niezwykłego humoru, optymizmu i radości życia, pomimo sędziwego wieku i związanych z nim różnych dolegliwości.

s. Aleksandra CSS

Odsłony: 1992

Artykuły pokrewne

Mamy szczególne nabożeństwo
do Ducha Świętego

Czcimy Chrystusa
w cierpiącym człowieku...

 

Maryja jest nam wzorem
uległości Duchowi Świętemu