Droga do Miłosiernego Ojca

Kategoria: Z kraju Opublikowano: niedziela, 16, sierpień 2015

Przez pięć dni od 03-08 sierpnia 2015 roku 30-oro dzieci z parafii Pisarówka, a także z Bubnówki, Zawalijek, Fedirek, Klynyn i Rabijówki - przeżywało swoje roczne rekolekcje

o pięciu warunkach dobrej spowiedził pod hasłem "Droga do Miłosiernego Ojca". Rekolekcjom przewodził nasz Ksiądz Proboszcz Roman Kaźmierczak, którmu dopomagali animatorzy, Bracia Towarzystwa Ducha Świętego (brat Łukasz, brat Kamil i brat Dima), grupa muzyczna i trzy panie kucharki (pani Larysa, pani Nela i pani Antonina) oraz Kanoniczka Ducha Świętego siostra Stefania.
U stóp naszej Kochanej Mamy Maryi – Królowej Podola w Latyczowie mieliśmy idealne warunki, aby spotykać się z miłosiernym Ojcem w sakramencie pokuty i pojednania, a także poczuć się bezpiecznie w ramionach kochającego Taty. Z tej okazji dzieci nauczyły się lepiej przygotować do tak ważnego sakramenu przebaczenia. W świetle Słowa Bożego przyglądały się postaciom biblijnym w przyjmowaniu i doświadczaniu miłosierdzia, nauczyły się śpiewać nowych piosenek, wykazywały się pomysłowością w pokazywaniu scenek, czy w twórczości plastycznej.
Codzienna Eucharystia łączyła nasze serca z samym Jezusem i dopomagała nam dzielić się radością i pokojem między sobą nawzajem. Animatorzy wraz z Kapłanem, Braćmi i siostrą poprzedzali dzień Liturgią Godzin i omadlali rekolekcje prosząc Boga o ich błogosławione owoce.
Nie zabrakło też codziennej wspólnej modlitwy, gimnastyki porannej, zawodów sportowych czy wspólnych zabaw i gier integracyjnych. Cieszę się ogromnie, że połowa grupy została też przyjęta do Rycerstwa Niepokalanej i pod sztandarem Maryi Matki dzieci wróciły szczęśliwe do swoich domów.

Opracowała: siostra Stefania W. Maksymów CSS

Odsłony: 1652

Artykuły pokrewne

Mamy szczególne nabożeństwo
do Ducha Świętego

Czcimy Chrystusa
w cierpiącym człowieku...

 

Maryja jest nam wzorem
uległości Duchowi Świętemu