Kongres Młodych Konsekrowanych

Kategoria: Z kraju Opublikowano: piątek, 02, październik 2015
Na ile sposobów można powiedzieć Bogu: "kocham"? Na ile sposobów można od Niego usłyszeć: "kocham"? Jak wiele jest aspektów, wymiarów i odcieni tego dialogu? Ile zgromadzeń tyle odpowiedzi na Jego miłość. I więcej nawet – każdy odpowiada inaczej nawet jeśli włącza się w odpowiedź Założyciela swojego zakonu, w misję jaką podejmuje jego wspólnota. Jakże się nie radować tak wielkim obdarowaniem?

Tej radości doświadczaliśmy jako wspólnota sióstr i braci, których łączy miłość Chrystusa. Zgodnie z Jezusowym pragnieniem „…aby radość Moja w was była i aby radość wasza była pełna” (J 15, 11). Poczucie jedności i braterstwa wyrażał hymn, który towarzyszył nam przez te dni gdy spotykaliśmy się na Eucharystii, gdy słuchaliśmy konferencji i dzieliliśmy swoim doświadczeniem podczas pracy w grupach.
Były także świadectwa, wspólne przeżywanie Liturgii Godzin i Apelu Jasnogórskiego, koncert, wieczór adoracji. Prelegentami tegorocznego Kongresu byli m.in.: o. Stanisław Przepierski OP, o. Mateusz Roman Hinc OFM Cap i o. Augustyn Pelanowski OSPPE. 

Watro wspomnieć jeszcze o budzacej duże zainteresowanie inicjatywie organizatorów Kongresu: o wspólnym tworzeniu obrazu Chrystusa z naszych zdjęć. Patrząc na towarzyszący nam podczas wszystkich spotkań obraz widzieliśmy twarz Jezusa, w której z bliska dostrzegaliśmy swoje twarze. I tak na nowo uświadomiliśmy sobie prawdę, że szukając własnej tożsamości odktyliśmy ją w Chrystusie, a szukając Chrystusa odkrylismy Go w sobie.

s. Julia K.

Kilka słów od S. Eugenii:

W dniach 23 -26 września br. uczestniczyłam w II Kongresie Młodych Osób Konsekrowanych na Jasnej Górze. Co mnie najbardziej uderzyło w tym spotkaniu? Przede wszystkim ogromna liczba uczestników – prawie 1000 młodych osób, które tak samo jak ja zostały powołane przez Jezusa Chrystusa. Jest nas dużo i jako wspólnota mamy ogromną moc i siłę. Na co dzień posługujemy w różnych zakątkach Polski, a nawet świata, ale tworzymy jedność dzięki Temu, który nas umiłował i powołał.

Drugim moim mocnym doświadczeniem był czas pracy w grupach i wzajemne dzielnie się radościami i troskami. Był to czas, kiedy uświadomiłam sobie, że przy każdej i każdym z nas jest Jezus i wszystkich prowadzi, ale każdego indywidualną, niepowtarzalną, wyjątkową drogą.
Niech ta radość spotkania z żywym Bogiem i ze sobą nawzajem promieniuje w naszych sercach, wspólnotach i wszystkich, do których jesteśmy posłani.

s. Eugenia CSSKongres młodych osób konsekrowanych odbyl się na Jasnej Górze 23-26 września 2015 pod hasłem "Radość konsekracji"

Hymn Kongresu

Kazanie ks. bpa Wacława Depo


Zdjęcia są już dostępne w galerii!


 
 
Odsłony: 1700

Artykuły pokrewne

Mamy szczególne nabożeństwo
do Ducha Świętego

Czcimy Chrystusa
w cierpiącym człowieku...

 

Maryja jest nam wzorem
uległości Duchowi Świętemu