„PRZEMIENIENI – PRZEMIENIAJCIE”

Kategoria: Z kraju Opublikowano: środa, 07, październik 2015


To wezwanie papieża Franciszka towarzyszyło studentkom i licealistkom oraz gimnazjalistce przeżywającym w dniach 25 – 27 września 2015 rekolekcyjne skupienie w naszym domu zakonnym w Międzybrodziu Bialskim.W zrozumieniu treści tego apelu służyła konferencja ks. Piotra Rajdy p.t. „Nowe życie w Chrystusie”. Pomogła ona uczestniczkom pogłębiać prawdy, do których zachęca nas Kościół w swym duszpasterskim programie na rok 2015/2016. Kapłan zwrócił uwagę na to, że nowe życie wiąże się ze zmianą, a Owocem nowego życia w Chrystusie jest Duch Święty, zaś szczytem jest Eucharystia. Po konferencji dziewczęta trwały na adoracji Jezusa Eucharystycznego, miały też możliwość spotkania z Nim w sakramencie pokuty.

W czasie rekolekcji dziewczęta przyzywały obecności Ducha Przenajświętszego pieśniami i Koronką ku Jego czci. Był także czas na rozważanie Słowa Bożego, wspólne modlitwy, spotkania i posiłki. Nie zabrakło chwil wytchnienia podczas spaceru nad Jezioro Międzybrodzkie oraz wyprawy do Groty Jana Pawła II i pod Krzyż Tysiąclecia na Hrobaczą Łąkę mimo deszczowej pogody i mgły, gdzie można było powierzyć swoje krzyże i troski Krzyżowi Chrystusa. Uczestniczki miały też możliwość udziału w dekanalnym spotkaniu modlitewnym w Czańcu będącym przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i koncercie piosenek religijnych w Międzybrodziu Żywieckim.

A tak swoim doświadczeniem dzielą się z nami:
Oto słowa jednej z nich: Najwięcej skorzystałam z adoracji Najświętszego Sakramentu, kiedy każda z nas mogła przedstawić Panu Bogu wszystkie nasze troski i zmartwienia, podziękować za dotychczasowe sukcesy, jak i porażki. Niesamowita to łaska, którą obdarza nas Duch Święty w czasie adoracji. Człowiek staje się silniejszy, może powierzyć Panu swoje życie, zaufać Mu bezgranicznie.

Kolejne świadectwo: Rozważanie i słuchanie Słowa Bożego pomogło mi zrozumieć, że Bóg jest przy mnie bez względu na wszystko, że On pragnie mojej obecności i że tak po prostu KOCHA MNIE.

Dni skupienia były dla uczestniczek czasem pochylania się nad tajemnicą własnej przemiany do nowego życia w Chrystusie, by napełnione łaską Ducha Świętego przemieniać środowiska, w których żyją. Wyjeżdżały z decyzją udziału w kolejnych dniach skupienia, na które także i Was zapraszamy.

Siostry z Międzybrodzia Bialskiego

Odsłony: 1567

Artykuły pokrewne

Mamy szczególne nabożeństwo
do Ducha Świętego

Czcimy Chrystusa
w cierpiącym człowieku...

 

Maryja jest nam wzorem
uległości Duchowi Świętemu