Miłosierni, jak Ojciec

Kategoria: Z kraju Opublikowano: poniedziałek, 16, listopad 2015


Czy można dziś usłyszeć głos miłosiernego Boga Ojca? Czy można zobaczyć Jego Twarz pełną wzruszenia i dobroci; poczuć Jego bliskość mówiącą o akceptacji? Można!
Przekonała się o tym młodzież z Międzybrodzia Bialskiego przygotowująca się do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, która pod przewodnictwem ks. Piotra Rajdy i wraz z s. Boguchwałą Perlak przeżywała w dniach od 6 do 8 listopada 2015 pod Halą Boraczą swoje dni formacji.

Bóg mówił do nich przez sztukę, a konkretnie przez film „Niezłomny” niosący przesłanie przebaczenia i nadziei; przemawiał przez piękno gór Beskidu Żywieckiego, przez doświadczenie wspólnoty. Najpełniej jednak przemówił przez Syna obecnego przede wszystkim w Eucharystii i w Słowie Bożym. Tu w sposób szczególny można było usłyszeć Jego Głos, dzięki wspólnemu rozważaniu przypowieści o miłosiernym Ojcu oraz poczuć Jego dotknięcie pełne przebaczenia i miłości poprzez sakrament pokuty oraz zjednoczenie z Nim w Komunii Świętej.

Dzieło się to wszystko w obecności Ducha Świętego, który był przyzywany zwłaszcza w czasie modlitwy koronką ku Jego czci. To dzięki Niemu człowiek ma siłę szukać zasięgu, kontaktu z Bogiem i żyć w Bożej sieci. One też uczy jak wysyłać SMS-y do Boga poprzez Słowo Boże, Modlitwę i Sakramenty. On też pomaga nam odpowiedzieć na pytanie, jak żyć by być miłosiernym jak Ojciec.

 

Odsłony: 1567

Artykuły pokrewne

Mamy szczególne nabożeństwo
do Ducha Świętego

Czcimy Chrystusa
w cierpiącym człowieku...

 

Maryja jest nam wzorem
uległości Duchowi Świętemu