V FORUM MŁODZI I MIŁOŚĆ

Kategoria: Z kraju Opublikowano: poniedziałek, 07, grudzień 2015

Młodzież usteckiego gimnazjum uczestniczyła w V forum Młodzi i Miłość.




Miało ono miejsce w Gdańsku, na stadionie PGE ARENA, 16.11.2015r, a tematem przewodnim spotkania były EMOCJE- CZY MOŻNA IM WIERZYĆ? W tajniki i istotę duchowości człowieka, a tym samy relacji z uczuciami towarzyszącymi nam
w życiu codziennym wprowadził nas Ks. Krzysztof Grzywocz- psychoterapeuta, kierownik duchowy, egzorcysta i wykładowca.

Wiedza nie mogła być pominięta praktyką, dlatego też na tegorocznym forum młodych nie zabrakło również świadectwa życia, którym podzieli się z nami znany aktor Radosław Pazura. Nie zabraknie - podobnie jak na czterech poprzednich Forach - zespołu Kierunek Niebo, który zagra wraz z przyjaciółmi.

Czas zatrzymania się nad emocjami, w poniedziałkowy wieczór, rozmowy na temat naszego życia, relacji jakie panują wśród młodzieży w szkole, na różnego rodzaju spotkaniach, sprowadziło nas do jednej najważniejszej prawdy. Tę Prawdą jest Bóg, dający człowiekowi dar uczuć i emocji, obdarzający go takimi a nie innymi skłonnościami, darami, zaletami. To dzięki Niemu i jedynie w świetle Jego prawdy jesteśmy wstanie pojąć i odkryć to co się w nas dzieje, dlaczego tak a nie inaczej reagujemy- jaką historię życia mam już za sobą, w jakiej trwam i w którym kierunku mam podążać. Cieszymy się że mogliśmy nie tylko być uczestnikami tego forum, ale dzięki niemu zbudować między sobą wspólnotę dialogu i radości.

s.Dominika CSS




 

Odsłony: 1563

Artykuły pokrewne

Mamy szczególne nabożeństwo
do Ducha Świętego

Czcimy Chrystusa
w cierpiącym człowieku...

 

Maryja jest nam wzorem
uległości Duchowi Świętemu