Co się dzieje w Domu Samotnej Matki Caritas?

Kategoria: Z kraju Opublikowano: poniedziałek, 21, grudzień 2015

  Gdańsk Matemblewo. Razem z Maryją, Panią Adwentową oczekujemy z tęsknotą i przygotowujemy się na narodzenie Bożego Syna.

Pragnąc przybliżyć tę wielką tajemnicę naszej wiary siostry, matki i wolontariusze DSMC przygotowali figurki Dzieciątka Jezus na stół wigilijny. Były one rozprowadzane w II niedzielę adwentu w parafii p.w. Matki Bożej Brzemiennej jako cegiełka na potrzeby Domu.
 
Siostry włączyły się w akcję Caritas pisząc „List do bliźniego”. To dobre słowo na święta Bożego Narodzenia dla osoby bezdomnej; listy zostaną rozdane podczas Wigilii zorganizowanej w stołówce Caritas w Sopocie.
 
W DSMC rozprowadzane są również świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz „tutki miłosierdzia” (papierowe torby, które chętni zapełniają podstawowymi produktami spożywczymi; podarunki będą przekazane osobom ubogim).
 

Dom Samotnej Matki istnieje od roku 1989 z inicjatywy ówczesnego proboszcza ks. kanonika Kazimierza Krucza, zainspirowanego nauczaniem Jana Pawła II podczas pielgrzymki do Polski w roku 1987. Ubogie kobiety, które przeżywają różnorodne kryzysy i nie potrafią sprostać zadaniom macierzyńskiej opieki nad swoim potomstwem znajdują w Domu schronienie i pomoc. Poza mieszkaniem otrzymują wsparcie duchowe, psychiczne i materialne. Od roku 1993 pieczę nad Domem sprawują siostry kanoniczki Ducha Świętego, wypełniając charyzmat o. Gwidona, założyciela zakonu. 25 marca 2009 r. w roku duszpasterskim „Otoczmy troską życie” przy Domu erygowane zostało „okno życia”, które do tej pory stało się „deską ratunku” dla trójki niemowląt.

Odsłony: 1730

Artykuły pokrewne

Mamy szczególne nabożeństwo
do Ducha Świętego

Czcimy Chrystusa
w cierpiącym człowieku...

 

Maryja jest nam wzorem
uległości Duchowi Świętemu