Z wizytą w naszych domach

Kategoria: Z kraju Opublikowano: niedziela, 10, styczeń 2016

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia dzieci należące do Koła Misyjnego, przebrane w różnobarwne kostiumy, spotkały się na wspólnej Eucharystii, i z uroczystym błogosławieństwem, pod opieką sióstr kanoniczek Ducha Świętego – s. Łucji Kramarz i s. Sebastiany Guzior, zostały rozesłane na kolędowanie.


Udaliśmy się do mieszkańców Opatkowic i Szklanej, by prosić o pomoc i wsparcie dla najmłodszych mieszkańców Burundi i Madagaskaru.
Śpiewaliśmy kolędy oraz przedstawialiśmy scenkę, przybliżającą trudną sytuację dzieci, żyjących w krajach misyjnych.
Spotkania przebiegały w radosnej, serdecznej atmosferze. Towarzyszyła nam mroźna, zimowa aura, lecz wszyscy ochoczo i wytrwale wędrowali po kilka godzin dziennie, nie żałując poświęconego, wolnego czasu. Z wdzięcznością przyjmowaliśmy zaproszenia na ciepłą herbatkę oraz poczęstunek. Często obdarzano nas słodyczami lub owocami.
W Uroczystość Objawienia Pańskiego, gdy przeżywamy Misyjny Dzień Dzieci, przyłączyliśmy się do orszaku Trzech Króli, przynosząc Jezusowi w darze trud kolędowania, a także radości i smutki z nim związane.
Wizyty kolędowe dostarczyły wielu doświadczeń i głębokich przeżyć zarówno samym kolędującym jak i tym, którzy ich przyjmowali.
Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za opiekę nad nami, i tym, którzy otworzyli drzwi swoich domów i serc, chcąc pomóc dzieciom potrzebującym.

Serdecznie dziękuję rodzicom uczniów, a przede wszystkim naszym dzielnym i wytrwałym małym misjonarzom, dającym wspaniałe świadectwo swojej wiary i wytrwałości.
Niech Boże błogosławieństwo wypełnia każdy dzień Nowego 2016 Roku,
a Maryja towarzyszy swoją opieką i obroną.


Z darem pamięci w modlitwie – s. Łucja Kramarz CSSOdsłony: 1274

Artykuły pokrewne

Mamy szczególne nabożeństwo
do Ducha Świętego

Czcimy Chrystusa
w cierpiącym człowieku...

 

Maryja jest nam wzorem
uległości Duchowi Świętemu