Wadowickie spotkanie

Kategoria: Z kraju Opublikowano: wtorek, 12, styczeń 2016

Proszowice. W sobotę, 9 stycznia 2016 r. ponad półtora tysiąca kolędników misyjnych w kolorowych strojach i z gwiazdami z całej archidiecezji krakowskiej oraz grupa
z diecezji kieleckiej i sosnowieckiej, przyjechało do parafii św. Piotra Apostoła w Wadowicach, by uroczyście zakończyć tegoroczne kolędowanie.


Wśród nich znalazła się trzydziestodwuosobowa grupa z Proszowic, pod opieką
s. Łucji Kramarz (towarzyszyło nam też kilka mam). Wzięliśmy udział we wspólnej Mszy św., której przewodniczył ks. biskup Jan Zając. Nawiązując do obecnego Roku Miłosierdzia, celebrans przypomniał, że Jezus jest bramą prowadzącą nas do miłości Bożej i dziękował za to, że kolędnicy wychodzili z bram swoich serc, wchodząc do bram domostw …

Wolontariuszka misyjna opowiedziała o swojej pracy na Madagaskarze, pokazując wiele pamiątek, przywiezionych z tego kraju (każdy mógł nawet wziąć je do ręki) Nie zabrakło także smacznego poczęstunku w „Kuchni Misjonarza”.
Wysłuchaliśmy koncertu Laureatów Konkursu Kompozytorów na kolędę Misyjną „Miłość i Miłosierdzie”.
Nasi mali misjonarze otrzymali nagrody i wyróżnienia: za udział w konkursie plastycznym „Jedno wydarzenie z życia Misjonarza” drugie miejsce zdobył Szymon Jelonkiewicz z klasy II e, natomiast Maja Ćwikła z klasy IV d otrzymała wyróżnienie. Z sercami wypełnionymi radością i zapałem do bycia misjonarzem w swoim środowisku, wróciliśmy do domów.

s. Łucja Kramarz CSS

Odsłony: 1120

Artykuły pokrewne

Mamy szczególne nabożeństwo
do Ducha Świętego

Czcimy Chrystusa
w cierpiącym człowieku...

 

Maryja jest nam wzorem
uległości Duchowi Świętemu