Siedem „kapeluszy miłosierdzia”

Kategoria: Z kraju Opublikowano: środa, 08, czerwiec 2016

Od 27 do 29 maja 2016 r. siedem dziewcząt (w tym sześć tegorocznych maturzystek) z Żywiecczyzny, Podkarpacia i Gór Świętokrzyskich przyjechało do Międzybrodzia Bialskiego, aby spotkać się z Jezusem Miłosiernym i uczyć się od Niego czym jest „największy z przymiotów Boga”. Okazją do tego było rozważanie siedmiu uczynków miłosierdzia co do ciała i siedmiu uczynków miłosiernych co do duszy wyciągniętych z siedmiu kapeluszy.


Był to czas słuchania i medytowania Słowa Bożego, a zwłaszcza przypowieści o miłosiernym Ojcu, którą przybliżył w swej konferencji ksiądz proboszcz Piotr Konieczny oraz o miłosiernym Samarytaninie. Dziewczęta miały możliwość spotkać się twarzą w Twarz z Miłosiernym Bogiem poprzez sakrament pokuty i osobistą adorację Jezusa Eucharystycznego.
Oczywiście były też chwile odpoczynku na łonie natury. Pogoda była wymarzona do pływania kajakami i na rowerku wodnym po Jeziorze Międzybrodzkim, a także aby zdobywać szczyty Czupela i Magurki i podziwiać piękno miejscowego krajobrazu.
Przeżyte doświadczenia wzbudziły pragnienie kolejnych modlitewnych spotkań. Najbliższe planujemy zorganizować w połowie września o czym poinformujemy po wakacjach. Chętnych zapraszamy do uroczego Międzybrodzia Bialskiego!

s. Boguchwała Perlak CSS

 

Odsłony: 1550

Artykuły pokrewne

Mamy szczególne nabożeństwo
do Ducha Świętego

Czcimy Chrystusa
w cierpiącym człowieku...

 

Maryja jest nam wzorem
uległości Duchowi Świętemu