Srebrny jubileusz siostry M. Karmeli

Kategoria: Z kraju Opublikowano: poniedziałek, 05, wrzesień 2016

            26 i 28 sierpnia 2016 r. Siostry ze wspólnoty z Pacanowa wraz z Dziećmi i Pracownikami Domu Ojca Gwidona świętowały 25-lecie ślubów zakonnych siostry Marii Karmeli Boś.


           Siostra Karmela wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego 25 stycznia 1989 roku, głos powołania w swym sercu czuła już od trzeciego roku życia, mimo iż nigdy wcześniej nie spotkała żadnej siostry zakonnej wiedziała, że Pan Bóg powołuje ją do życia zakonnego: „od trzeciego roku życia chciałam iść do klasztoru wiedziałam, że Pan Bóg mnie bardzo kocha i chciałam odwzajemniać Mu tę miłość” – mówi s. Karmela.

 

         W Zakonie siostra Karmela podejmowała wiele różnych obowiązków, pracowała jako pielęgniarka w Domu Ojca Gwidona, skończyła studia teologiczne i pracowała w katechezie, natomiast od 17 lat pracuje jako wychowawczyni w Domu Ojca Gwidona.


         Siostrę Karmelę charakteryzuje m.in. szczególna więź duchowa ze Służebnicą Bożą Siostrą Emanuelą Kalb – mówi o Niej, że jest „moją duchową siostrą – czuję od wielu, ponad 20 lat, Jej nieustanną obecność, jestem przekonana o Jej świętości, imponuje mi w Niej to, że umiała przyjmować każdą wolę Bożą i dziękować za wszystko, że głęboko wierzyła i była przekonana o tym, że Bój jest miłością i Jest tym, który Jest oraz, że umiała włączać cierpienie w ofiarę Jezusa ”.

s. Aleksandra CSS

 

Więcej zdjęć TUTAJ

Odsłony: 1025

Artykuły pokrewne

Mamy szczególne nabożeństwo
do Ducha Świętego

Czcimy Chrystusa
w cierpiącym człowieku...

 

Maryja jest nam wzorem
uległości Duchowi Świętemu