Z kolędą do chorych

Kategoria: Z kraju Opublikowano: środa, 11, styczeń 2017

Kraków. 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego, która jest pamiątką hołdu złożonego Dzieciątku Jezus przez Trzech Mędrców ze Wschodu. W tradycji polskiej, w tym dniu, domy odwiedzali kolędnicy, którzy składali gospodarzom życzenia, w zamian otrzymując poczęstunek bądź jałmużnę.
Biorąc przykład z dawnej tradycji wybrałyśmy się z kolędą do chorych z parafii Mariackiej, którymi siostry opiekują się na co dzień. Gospodarze domów przyjmowali nas z radością. W naszej grupie sióstr – kolędników była Maryja z Józefem, królowie, grajek i „dwie baby”, które u każdego odwiedzanego wymiatały stary rok. Każda wizyta kończyła się modlitwą za gospodarza i jego rodzinę.

Jak powiedział św. Jan Paweł II: „Dary są odpowiedzią na Dar. W Chrystusie, narodzonym w noc betlejemską, Mędrcy ze Wschodu rozpoznają ów ostateczny Dar, jaki Ojciec Przedwieczny czyni człowiekowi. Jest to dar Syna (…). Czyńcie wszystko, na co was stać, ażeby ludzie, do których jesteście posłani, uwierzyli, że są epifanią żywego Boga. Czyńcie wszystko, żeby odpowiadali darem na Dar (…). Czyńcie wszystko, żeby zapowiedź wezwania do chwały rosła i umacniała się w ludzkich sercach”.

s. Kamila CSS

 

Odsłony: 1067

Mamy szczególne nabożeństwo
do Ducha Świętego

Czcimy Chrystusa
w cierpiącym człowieku...

 

Maryja jest nam wzorem
uległości Duchowi Świętemu