Rekolekcje gwidonowe - II turnus

Kategoria: Z kraju Opublikowano: wtorek, 01, sierpień 2017

DSC 0064

Od 15 do 22 lipca 2017 roku odbył się drugi turnus rekolekcji w Krynicy Morskiej. Dzieci, które chciały poznać historię życia naszego Założyciela przybyły z Pacanowa wraz z s. Bernardyną Starzec, ze Sułoszowej z s. Virginią Parchoniuk, z Warszawy, ze Słupska z s. Heleną Chudybą.

Dzięki pięknej pogodzie, którą obdarzył nas Bóg, mogliśmy pełniej przeżyć spotkanie z rybakiem. Zafascynował on dzieci i dorosłych mądrością życiową, rozległą wiedzą specjalistyczną i umiejętnością przekazania jej małym słuchaczom. Dzieci mogły także doświadczyć radości jazdy konnej i spotkania w indiańskiej wiosce. Płynąc statkiem po Zalewie Wiślanym dawaliśmy świadectwo wiary przez wspólną modlitwę i udział w spotkaniu z animatorami. Odwiedzając Frombork mogliśmy zobaczyć nie tylko piękno średniowiecznej katedry, miejsce pochówku Mikołaja Kopernika, ale również wysłuchać wspaniałego koncertu organowego. Swoistym sposobem ewangelizacji były religijne tańce na nadmorskiej promenadzie, w które chętnie włączyli się przechodzący turyści.

Duch Święty wieje tam gdzie chce i posyła ludzi oraz stwarza okazje do wzajemnego ubogacania się w wierze. Dowodem na to, jest uczestnictwo wraz z nami w tym turnusie REKOLEKCJI GWIDONOWYCH Sióstr Orionistek z Warszawy. Dziękujemy o. Wiesławowi Wiśniewskiemu i braciom z Towarzystwa Ducha Świętego za modlitwę, życzliwość i pomoc. Księdzu Zbigniewowi Płochockiemu z Warszawy, składamy podziękowania za opiekę duszpasterską. Animatorom święckim pragniemy wyrazić serdeczne wyrazy wdzięczności za propagowanie idei REKOLEKCJI GWIDONOWYCH i pomoc w ich przeprowadzeniu. Wszystkim naszym dobroczyńcom, materialnym i duchowym serdecznie dziękujemy i obiecujemy pamięć w modlitwie.

 

 

Odsłony: 560

Mamy szczególne nabożeństwo
do Ducha Świętego

Czcimy Chrystusa
w cierpiącym człowieku...

 

Maryja jest nam wzorem
uległości Duchowi Świętemu