XVIII Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy

Kategoria: Z kraju Opublikowano: wtorek, 26, wrzesień 2017

SDC14886

23 września b.r., odbył się XVIII Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy pod hasłem: „Idźcie i głoście tajemnicę Krzyża”. uczestniczyło w nim 3110 pielgrzymów z diecezji kieleckiej, sandomierskiej i radomskiej.

Wśród nich wzięły udział nasze siostry z trzech placówek z grupami dzieci i młodzieży.
Z Buska Zdroju wyruszyła s. Chrystiana  i s. Liliana wraz z uczniami ZSP 1 im. M. Kopernika i nauczycielem historii, p. Mariuszem Żabińskim .
Uczestnicy rajdu trasy „Witosławskiej” pierwsze swoje kroki skierowali do kaplicy pod wezwaniem Ducha Świętego, by zawierzyć swoje pielgrzymowanie i otrzymać kapłańskie błogosławieństwo. Wsparci „mocą z wysoka” pokonali leśne niespodzianki i szczęśliwie dotarli do Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego.

Na trasie „zbójeckiej”, z Bielin, wyruszyła grupa z parafii w Pacanowie pod przewodnictwem ks. Leszka Puchały, w której szły s. Bogumiła, s. Aleksandra z wychowankami Domu Ojca Gwidona. 67-osobowa grupa z Chmielnika z s. Gracjaną i s. Konstancją rozpoczynając w Łagowie, pokonała trasę 15 km, aby z intencjami w sercu dotrzeć do Sanktuarium Świętego Krzyża.

Zwieńczeniem pielgrzymowania była Msza święta sprawowana na błoniach świętokrzyskich u stóp sanktuarium pod przewodnictwem ks. biskupa Henryka Tomasika, ordynariusza Diecezji Radomskiej, z udziałem ks. bpa Jana Piotrowskiego, ordynariusza Diecezji Kieleckiej, ks. bpa Krzysztofa Nitkiewicza, ordynariusza Diecezji Sandomierskiej i ks. bpa Mariana Florczyka, sufragana kieleckiego.


Trzy drogi, a jeden cel: ŚWIĘTY KRZYŻ


Zapraszamy do obejrzenia Pielgrzymkowej Galerii.

 

 

Odsłony: 356

Mamy szczególne nabożeństwo
do Ducha Świętego

Czcimy Chrystusa
w cierpiącym człowieku...

 

Maryja jest nam wzorem
uległości Duchowi Świętemu