Październikowe poszukiwania w Duchu Świętym!

Kategoria: Z kraju Opublikowano: sobota, 28, październik 2017

10

Busko-Zdrój. Najpierw byli maturzyści na trzydniowych rekolekcjach w Skorzeszycach. I tam, u podnóża gór Świętokrzyskich, przyzywali mocy i światła Ducha Świętego na ich życiowe podążanie drogami, które przygotował dla nich Bóg, a które mają rozeznać. Błogosławiony czas dla ponad setki ludzi i z I Liceum Ogólnokształcącego i z Ekonomika, i z Budowlanki. Młodzieży towarzyszyli katecheci i nauczyciele, a wśród nich s. Chrystiania Budzyńska i s. Tarsycja Sadowa, które czynnie włączyły się w prowadzenie tych dni.

Po maturzystach przyszedł czas na kandydatów do bierzmowania, i znowu wspomniane siostry, które przygotowują młodzież przy parafii Niepokalanego Poczęcia NMP, udały się z młodymi i z ks. Robertem Woszczyckim, odpowiedzialnym z ramienia parafii za przygotowanie do bierzmowania, oraz z p. Januszem Odo, tym razem do Miechowa na dzień skupienia . Dzień został maksymalnie wykorzystany, bo Jego Twórcą był najlepszy Organizator czasu – Duch Święty, który jest ponad czasem. Młodzież przyzywała Go słowami modlitwy uwielbienia i dziękczynienia. Otwierała się na Jego światło w sprawowanych Sakramentach i nabożeństwach.

Rozmodlony październik okazał się błogosławionym czasem dla młodzieży Buskich szkół. I chwała Panu za te piękne dni i cudownych, młodych ludzi .

s. Tarsycja CSS

Maturzyści:

 

Kandydaci do bierzmowania:

 

Odsłony: 276

Mamy szczególne nabożeństwo
do Ducha Świętego

Czcimy Chrystusa
w cierpiącym człowieku...

 

Maryja jest nam wzorem
uległości Duchowi Świętemu