"Pod prąd" - rekolekcje w Krakowie

Kategoria: Z kraju Opublikowano: piątek, 03, listopad 2017

DSC07355

Kraków. Niełatwo we współczesnym świecie iść "pod prąd", a jednak dziewczęta z Polski i spoza jej granic miały odwagę przyjechać na rekolekcje pod takim hasłem, które odbyły się w Krakowie w naszym Domu Generalnym w dniach 27-29 października w roku 2017.

Oto kilka osobistych świadectw:

"Mam świadomość tego, że Jezus mnie kocha lecz zdarzają mi się chwile zwątpienia... Doświadczyłam tego, że Jezus jest i będzie zawsze przy mnie."

"Bardziej pogłębiłam swoją wiarę"

"Doświadczyłam, że rzeczywiście jeśli powierzy Mu się swoją drogę, to On sam będzie działał"

"Pan przyszedł do mnie w drugim człowieku, w pokorze, świadectwie, radości i dobroci sióstr i uczestniczek. Pan mówił do mnie przez słowa Pisma świętego..."

"Podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu zostałam napełniona działaniem Jezusa..."

"Nauczyłam się nowej formy modlitwy - Koronki do Ducha Świętego"

W bogatym programie były konferencje ks. Tomasza Kubickiego, możliwość spowiedzi, rozmowy z Księdzem oraz Siostrami: s. Haliną i s. Edytą, a także z naszymi postulantkami: Anetą i Angeliką. Był wspólny spacer na Cmentarz Rakowicki i modlitwa przy grobie naszej Czcigodnej Służebnicy Bożej s. Emanueli Kalb oraz Rodziców św. Jana Pawła II, Adoracje i modlitwy, różaniec misyjny, spotkanie z siostrami misjonarkami: s. Kariną - mistrzynią nowicjatu w Burundi i s. Nullą - referentką misyjną.

s. Edyta CSS

 

Odsłony: 487

Mamy szczególne nabożeństwo
do Ducha Świętego

Czcimy Chrystusa
w cierpiącym człowieku...

 

Maryja jest nam wzorem
uległości Duchowi Świętemu