Całą duszą - sesja dla sióstr Juniorystek

Kategoria: Z kraju Opublikowano: środa, 27, grudzień 2017

DSC 3124

„Całą duszą” – pod takim hasłem siostry Juniorystki przeżywały swoje spotkanie formacyjne, na które zgromadziły się w dniach 15-17 grudnia 2017 r. w Centrum Duchowości p.w. św. Ignacego Loyoli w Częstochowie. Siostry uczestniczyły w sesji poświęconej radzie ewangelicznej posłuszeństwa. Dni skupienia poprowadził rekolekcjonista o. Krzysztof Dyrek SJ.


Główne zagadnienia tej sesji można streścić w następujących słowach: być posłusznym jak Jezus, rezygnując z siebie, ze swojej woli i swoich pragnień. Jezus, wydając się w ręce Boga, wydał się w ręce ludzi – zatem spora część sesji dotyczyła relacji przełożony- podwładny, dojrzałości i niedojrzałości w ich przeżywaniu.


Treści konferencji były bardzo głębokie, pobudzające do refleksji nad przeżywaniem własnego życia konsekrowanego, szczególnie  konkretnego ślubu posłuszeństwa. Dla każdej z nas była to okazja, aby ubogacić się wewnętrznie i na nowo odkryć posłuszeństwo, które może nie jest cenione we współczesnym świecie, ale które ZBAWIA ŚWIAT i powinno być treścią życia każdego chrześcijanina, a zwłaszcza tych, którzy do posłuszeństwa zobowiązują się ślubem.

s. Aleksandra CSS

Odsłony: 229

Artykuły pokrewne

Mamy szczególne nabożeństwo
do Ducha Świętego

Czcimy Chrystusa
w cierpiącym człowieku...

 

Maryja jest nam wzorem
uległości Duchowi Świętemu