Jubileusz z uprzedzeniem

Kategoria: Ze świata Opublikowano: środa, 16, maj 2018

DSCN5853Ukraina - Pisarówka.
Dla wszystkich duchackich domów czas pomiędzy Wniebowstąpieniem a Pięćdziesiątnicą jest czasem wyjątkowym, o ile nie najważniejszym w ciągu roku. W Pisarówce na Ukrainie w tym roku siostry przeżywają ten czas szczególnie intensywnie,

bowiem w Nowennę przed Pięćdziesiątnicą wpisane zostało dziękczynienie za 25 - lecie ślubów zakonnych s. przełożonej Marceliny. Wychodząc założenia, że obfitość jubileuszowej łaski jest tak wielka, że przelewa się na rok przed i po Jubileuszu, ukraińska wspólnota duchaczek uprzedziła oficjalne, krakowsko -sierpniowe świętowanie jubileuszu ślubów naszych srebrnych jubilatek , do których zalicza się też s. Marcelina.

W dziękczynienie za 25 lat życia zakonnego siostry przełożonej włączyła się cała parafia, bowiem wieloletnia posługa s. Marceliny w Domu Obrony Życia jest z parafią mocno związana, a także posługa innych sióstr w parafii cieszyła się i cieszy wielkim uznaniem. 

Dnia 13 maja podczas uroczystej, niedzielnej Eucharystii, parafia modliła się za s. Jubilatkę, dziękując za otrzymane łaski i prosząc o błogosławieństwo w dalszej posłudze. Podczas tej Eucharystii s. Marcelina wobec zgromadzonych wiernych, odnowiła swoje śluby zakonne, wypowiadając ich formułę w języku ukraińskim. Na zakończenie liturgii siostra jubilatka wysłuchała słów wdzięczności, życzeń i gratulacji od kapłanów, dzieci, młodzieży i całej parafii, otrzymała m.in. 25 białych róż i wielki, tradycyjny, ukraiński korowaj (wielka, drożdżowa, słodka baba). Korowaj był tak wielki, że siostry do dziś obdzielają nim bliskie, potrzebujące osoby, a on jakby się nie zmniejsza… To jakby symbol obfitości jubileuszowej łaski, miłości Pana, która nigdy się nie wyczerpuje, a także wielkiej szczodrości i gościnności parafian, jakiej siostry doświadczają tu od początku pracy w Pisarówce. Miłym przeżyciem był też jubileuszowy grill, na którym spotkały się z siostrami mieszkające w pobliżu byłe podopieczne, z rodzinami i dziećmi, które przebywały w Domu Obrony Życia –najstarsze dzieci mają po 11 lat... Wspomnieniom nie było końca…

S. Marcelina pracuje w Pisarówce od 2010 roku, od 6 lat jest przełożoną wspólnoty i kierowniczką Domu Obrony Życia. Drogiej Jubilatce życzymy, aby w dalszej drodze za Panem doświadczała wielkiej Jego miłości i hojności, przekraczającej najśmielsze pragnienia jej serca.

s. Maria CSS

Odsłony: 138

Artykuły pokrewne

Mamy szczególne nabożeństwo
do Ducha Świętego

Czcimy Chrystusa
w cierpiącym człowieku...

 

Maryja jest nam wzorem
uległości Duchowi Świętemu