Z Papieskim błogosławieństwem

Kategoria: Ze świata Opublikowano: sobota, 03, maj 2014

„Rok 1992. Na jednej z audiencji środowych w Auli Pawła VI byłyśmy blisko barierek. Do przechodzącego i pozdrawiającego pielgrzymów papieża Jana Pawła II skierowałyśmy prośbę

„Ojcze Święty błogosław powstający nowicjat w Burundi.”. Ojciec Święty zatrzymał się, odwrócił do nas i dwa razy powiedział: „Błogosławię, błogosławię”
i uczynił duży znak krzyża.” Tak wspomina niezwykle ważne wydarzenie siostra mistrzyni nowicjatu w Afryce, s. Karina Markowicz.
To papieskie błogosławieństwo naznaczyło dzieło duchackiej formacji na misjach, mimo wielu trudności, po latach wojny domowej w Burundi. Dziś relikwie naszego Świętego są z nami w Afryce. Zostały przywiezione do kaplicy sióstr w Gatara przez delegatkę misyjną Matki Generalnej, s. Karolinę Giżę, po beatyfikacji Jana Pawła II. Zostały  przekazane przez ks. kardynała Stanisława Dziwisza, któremu jesteśmy  ogromnie wdzięczne za ten dar.
Siostry nowicjuszki, postulantki i aspirantki wzrastają w powołaniu pod „Ojcowskim okiem” Pasterza Kościoła – dziś Świętego. 
 
Papież wśród młodych
Afrykańska młodzież żeńska z okolicznych szkół wzięła udział w rekolekcjach organizowanych przez Dom Formacyjny w Gatara, na których  poznała bliżej duchową sylwetkę papieża Jana Pawła II.  Temat przewodni brzmiał: „Zostać świętym. Dlaczego nie ja?” Patronem tych rekolekcji był (wówczas błogosławiony) Jan Paweł II, którego relikwie znajdują się w kaplicy sióstr.
 

  Odsłony: 2642

Artykuły pokrewne

Mamy szczególne nabożeństwo
do Ducha Świętego

Czcimy Chrystusa
w cierpiącym człowieku...

 

Maryja jest nam wzorem
uległości Duchowi Świętemu