Pierwsza Huta na Ukrainie

Kategoria: Ze świata Opublikowano: poniedziałek, 10, październik 2016

DSCN3033

Pisarówka.Ukraina.

W największym kościele w mieście Chmielnicki na Ukrainie odbyło się pierwsze spotkanie modlitewne na wzór „Huty Ducha Świętego”, jakie odbywają się w Krakowie i Ustce. 

Spotkanie przygotowała i prowadziła młodzieżowa grupa śpiewająca „Syjon” z Pisarówki. W programie "Huty" była adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa do Ducha Świętego przez rozważania, śpiew, Koronkę do Ducha Świętego, krótka konferencja. Spotkanie modlitewne miało charakter błagalny o pokój w Ukrainie. Wzruszającym momentem tego spotkania była dekoracja, symbolizująca ziemię Ukrainy, otoczoną cierniami, na której uczestnicy w czasie trwania modlitwy w milczeniu stawiali zapalone świeczki, jako symbol swojego błagania, aby Duch Święty zstąpił na tę ziemię i zapalił na niej ognień swojej miłości i pokoju. Siostry kanoniczki z Pisarówki  miały swój wkład w to modlitewne czuwanie przez wykonanie z dziećmi z Rycerstwa Niepokalanej „sznurkowych” koronek do Ducha Świętego. Okazało się, że frekwencja uczestników przerosła oczekiwania organizatorów i koronek zabrakło i już jest zamówienie na większą ilość na następną Hutę, która będzie za miesiąc.

Huta Ducha Świętego w kościele Chrystusa Króla w Chmielnickim odbyła się w pierwszy czwartek października. W spotkaniu modlitewnym uczestniczyło przeszło 100 ludzi, w większości młodych. Spotkania te będą odbywać się w tym kościele co miesiąc w każdy pierwszy czwartek miesiąca.

s. Maria Najowicz CSS

Odsłony: 1368

Mamy szczególne nabożeństwo
do Ducha Świętego

Czcimy Chrystusa
w cierpiącym człowieku...

 

Maryja jest nam wzorem
uległości Duchowi Świętemu