Drużyna Ducha Świętego z Babic

Wielbimy Boga, naszego Stwórcę, wspólną modlitwą, dziękczynieniem i pracą.

Owoce, warzywa, kwiaty, drzewa… To miłość Boga – pachnąca, zdrowa, karmiąca – jest dookoła. To ona nas posila – ta z Eucharystii, ale i z refektarza, dlatego potrafimy służyć cicho, a trudności nas nie zniechęcają.
Każda z nas ma swoje obowiązki, które wykonujemy chętnie, sumiennie
i z radością.

A oto kilka zdań o nas:

S. Przełożona Lucjana
jest skarbem dla parafii.
Pracę w zakrystii ceni ogromnie, dba o wystrój kościoła, lecz także i o swoje wnętrze, chce Jezusowi oddać to, co jest najpiękniejsze.Siostra Franciszka jest bardzo kochana i choć lat ma sporo, to uśmiech i dobre słowa rozdaje, a na modlitwie nieustannie rozmawia z Przyjacielem swej duszy.


Swoją pracą w kuchni s. Józefa cierpliwą miłością doprawia nasze posiłki, abyśmy z mocą podejmowały codzienne obowiązki.S. Łucja
bardzo się stara, by kształcąc młode umysły
i serca, przygotować dobrych chrześcijan. Wzywa Ducha siedmiu darów dla uświęcenia swojego i innych.
Organy to królewski instrument przeznaczony do głoszenia chwały Pana i uświetniania modlitwy wiernych, a przy nim nasza organistka, s. Katarzyna, która swoją grą porusza niewidzialne struny naszej duszy ku umiłowaniu Pana, Boskiego Artysty.Cieszymy się mogąc być dla Boga i służyć bliźnim.

s. Łucja Kramarz CSS

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://www.babice.pl/index.php?id=104

Odsłony: 3572

Artykuły pokrewne

Mamy szczególne nabożeństwo
do Ducha Świętego

Czcimy Chrystusa
w cierpiącym człowieku...

 

Maryja jest nam wzorem
uległości Duchowi Świętemu