W góry, w góry. Na łąki i na hale!!!

Kategoria: Z kraju Opublikowano: sobota, 08, kwiecień 2017

DSCN6587

Proszowice. 06 kwietnia br. uczniowie szkoły podstawowej nr 1, zwłaszcza klasy VI a, pod opieką pani Małgorzaty Herman oraz s. Łucji Kramarz CSS, udali się na jednodniową wycieczkę kulturalno-rekreacyjną do Witowa i Doliny Chochołowskiej, chcąc odwiedzić miejsca, upamiętniające św. Jana Pawła II.

Naszą wizytę rozpoczęliśmy na Polanie Siwej, gdzie w roku 1983 wylądował helikopter z papieżem na pokładzie, co upamiętnia krzyż ustawiony w tym miejscu.

Liczącą niemal 10 km długości trasę do Polany Chochołowskiej pokonaliśmy pieszo, podziwiając urokliwe górskie krajobrazy i nieskażoną przyrodę, a zwłaszcza wyłaniające się spod śniegowego całunu dywany fioletowych krokusów i ciemne ściany tatrzańskich smreków.

Dotarliśmy do schroniska, gdzie także zatrzymał się dostojny Gość, o czym przypomina pamiątkowa tablica, umieszczona przy jego wejściu.

Zaopatrzeni w góralskie przysmaki, oscypki i korboce, udaliśmy się naszym busem do Witowa, gdzie bardzo serdecznie przyjął nas ks. Jan Lis, proboszcz miejscowej parafii. Wspólnie spędzony czas, pozostanie na długo w naszej pamięci.

Wieczorem nieco zmęczeni, lecz radośni i pełni wrażeń wróciliśmy do domów.

s. Łucja Kramarz CSS

 

Odsłony: 740

Mamy szczególne nabożeństwo
do Ducha Świętego

Czcimy Chrystusa
w cierpiącym człowieku...

 

Maryja jest nam wzorem
uległości Duchowi Świętemu