Dekret Heroiczności Cnót
14 grudnia 2015
Co się dzieje w Domu Samotnej Matki Caritas?
21 grudnia 2015

…poszła z pośpiechem…

biblia

IV Niedziela Adwentu

W tym czasie Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem w góry do pewnego miasta w [pokoleniu] Judy. Weszła do domu Zachariasza i pozdrowiła Elżbietę. Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę. Wydała ona okrzyk i powiedziała: Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona. A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie? Oto, skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach, poruszyło się z radości dzieciątko w moim łonie. Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana. (Łk 1,39-45)

  • …poszła z pośpiechem… Rozpoczął się Rok Miłosierdzia i Maryja w dzisiejszej Ewangelii uczy nas, by do bliźniego w potrzebie iść z pośpiechem… czasami trzeba iść w góry, włożyć więcej wysiłku, dać więcej czasu… innym razem wystarczy niewiele… może pozdrowienie, dobrego słowo, gest. Jak idę do bliźniego? Czy zauważam obok siebie osoby potrzebujące… Czy idę z pośpiechem, czy raczej ociągam się z pójściem do drugiego człowieka?
  • Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana… Jak słucham Pana? Czy wierzę w Jego Słowo? Już za kilka dni usłyszymy: Słowo stało się Ciałem… Czy jestem gotowa/y przyjąć Słowo… przyjąć Miłość?

s. Pia CSS