Budowa nowego „Domu Ojca Gwidona”
9 stycznia 2020
Święto Oblicza Pańskiego
19 stycznia 2020

34 rocznica narodzin dla Nieba

18 stycznia 2020 roku – to 34 rocznica narodzin dla Nieba Czcigodnej Służebnicy Bożej Siostry Emanueli Kalb. To jednocześnie kolejna rocznica jej narodzin dla Kościoła Katolickiego; 18 stycznia 1919 roku w Katedrze Przemyskiej przyjęła Chrzest Święty.

W swoich notatkach zapisuje:

«Gdy zadumam się głęboko nad moim powołaniem do wiary świętej i do zakonu, którego tajemnice mnie samej są znane, mogę tylko w uniesieniu wdzięczności z pełnej obfitości serca zawołać: „O głębokości bogactw, mądrości i wiadomości Bożej! Któż wypowie potężne dzieła Pańskie, kto wysłowi godnie wszelka chwalę Jego”».

«Porwała mnie religia miłości… Poznałam Prawdę i poszłam za nią… Spotkałam Tego, Który Jest… On Jest i miłuje. To wystarczy».

« Jezu… od Twojej Nieskończonej Dobroci spodziewam się otrzymać świętość. Miłość heroiczną. Przede wszystkim daj mi ukochać Krzyż. Bo złudzeniem jest kochać Ciebie bez Twojego Krzyża».

«Nikt nie został świętym bez wielkich cierpień. A cóż to wszystko znaczy wobec wieczności. Jedna kropla wobec oceanu».

«Przede wszystkim tak pragnę, aby wszyscy Panu wiernie służyli, aby Bóg był miłowany».

Dziękując Bogu za dar życia, powołania do wiary świętej i do naszego Zakonu Czcigodnej Służebnicy Bożej, Siostry Emanueli, prośmy z ufnością o świętość i o zbawienie dusz, przyzywając jej orędownictwa

 

Czcigodna Służebnico Boża, Siostro Emanuelo, wstawiaj się za nami!

 

Radio Maryja – Głos z Krakowa