Echo złotego jubileuszu
5 lipca 2018
Napełnieni Duchem Świętym … w Budapeszcie
1 sierpnia 2018

49 dziewcząt na rekolekcjach w Gatara

20 lipca 2018 r. z pobliskich, a także z bardzo odległych parafii przybyły dziewczęta, by uczestniczyć w 3 dniowych rekolekcjach wakacyjnych na misji w Gatara Burundi. Prawie wszystkie dziewczęta przyszły na piechotę, pokonując kilkadziesiąt kilometrów. Temat tegorocznych rekolekcji to: Jak żyć w przyjaźń z Duchem Świętym.

W ciszy i modlitwie 49 młodych dziewcząt wsłuchiwało się w głos Ducha Świętego. Młodym towarzyszyły nowicjuszki i postulantki, otaczając je serdecznością i modlitwą. Co można powiedzieć o zebranych na rekolekcjach dziewczętach? Zachwyca nas w nich entuzjazm i poszukiwanie Pana Boga . Ubogie prawie we wszystko, a jakże bogate w pragnienia, tęsknotę i odwagę, by przeżyć swoje życie w wielkiej przygodzie miłości z Panem Bogiem.

Modlitwa Uwielbienia i Adoracja, rozgrzewała serca dziewcząt i otwierała do wielkodusznego zawierzenia ich trudnej młodości. Dla wielu z nich było to pierwsze spotkanie z siostrami Kanoniczkami Ducha Świętego, dla innych była to okazją by podjąć ostateczną decyzję o swojej drodze życia i realizacji powołania do życia zakonnego.

23 lipca po porannej Eucharystii z bagażem darów Ducha Świętego i radością w sercu nasze dziewczęta udały się do swoich rodzin, by cieszyć się czasem wakacji, który dla wielu z nich będzie trudem ciężkiej pracy z motyką, czy poszukiwaniem pracy by zakupić sobie zeszyty na nowy rok szkolny.

s. Karina CSS