2007.01.19_08h51
Дім захисту життя
6 czerwca 2018
24 godzinna sesja
23 czerwca 2018

„Duch na Polu” – Huta inna niż zawsze

Kraków, Szpitalna. Tradycyjnie w drugi poniedziałek miesiąca w Kościele św. Tomasza odbyła się Huta Ducha Świętego – wieczór uwielbienia.

Podczas modlitewnego spotkania towarzyszył nam ks. Rafał Cyfka, ze Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Ks. Rafał przywoływał wiele świadectw chrześcijan prześladowanych w Syrii i w Afryce. Mogliśmy także osobiście usłyszeć świadectwo Lilian, która pochodzi z Homs – Zachodniej Syrii. Lilian mimo trudności jakich doznawała podczas wojny, zaangażowała się w niesienie pomocy humanitarnej dla dzieci dotkniętymi skutkami konfliktów zbrojnych.

Duch Święty jest mocą i męstwem prześladowanych za wiarę w Jezusa Chrystusa:

  • „Błogosławieni jesteście, gdy wam urągają i prześladują was i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe o was” (Mt 5, 11)
  • „Błogosławieni jesteście, jeżeli złorzeczą wam z powodu imienia Chrystusa, albowiem Duch chwały, Boży Duch na was spoczywa. Nikt jednak z was niech nie cierpi jako zabójca albo złodziej, albo złoczyńca, albo jako niepowołany nadzorca obcych dóbr! Jeżeli zaś cierpi jako chrześcijanin, niech się nie wstydzi, ale niech wychwala Boga w tym imieniu!” (1P 4, 13)

Pomóżmy swoją modlitwą prześladowanym chrześcijanom, aby męstwem i miłością w Duchu Świętym głosili, że Jezus Chrystus jest jedynym Panem i Zbawicielem świata.

s. Kamila CSS